deca-durabolin tratament

28-02-2014
davidblueeyes
Nu este medic/terapeut
davidblueeyes
Buna ziua,
In urma unor fortari de lunga durata la sala articulatiile de la umeri au inceput sa imi pocneasca 'puste'.La inceput de abia s-a auzit si nu m-a durut.Acum, in timp situatia s-a agravat mult.La ridicarea umerilor acestia scot un zgomot foarte puternic, se simte cum se freaca cele 2 oase(cartilaje), si aceste pocnituri sunt insotite de dureri foarte mari. Nu pot sa fac acum nici 2 flotari din cauza durerii.Am aceasta problema de 6 luni.Dupa ce am folosit creme gen puterea ursului si mai multe medicamente gen MSM si glucozamina am mers la un ortoped vazand ca acestea nu dau rezultate.Acesta m-a trimis la fizioterapie.Dupa fizioterapie unde am fost dat cu creme, pus la aparat si ecercitii de recuperare durerea nici macar nu s-a ameliorat, deci dupa 6 luni de tratamente nici macar nu s-aa ameliorat simptomele..
Am citit pe net ca multi folosesc deca-durabolin ca si tratament pt aceste afcetiuni, bineinteles folons o un sfert de doza fata de persoanele care dorescx sa obtina performanta in culturism.Vreau sa intreb daca ar fi eficient un astfel de tratament si daca este recomandat, parerea mea este ca acsta ar fi ultima solutie pentru recuperare, specific ca in aceste 6 luni nu am fortat deloc si durerea se accentueaza si atunci cand de ex fac o saritura in fata, simt o durere mare in oase, in art la umeri.
Astept un raspuns.
3 comentarii
0
03-03-2014, ora 11:27
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Este extrem de periculos sa apelati la steroizi anabolizanti...
De fapt, problema D-voastra este infinit mai simpla: organismul D-voastra nu face fata eforturilor fizice/sportive exagerate la care este supus, iar articulatiile incep sa se distruga.
Prin urmare, singura solutie este sa reduceti drastic efortul fizic, pentru a evita distrugerea si mai accentuata a articulatiilor...
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
03-03-2014, ora 20:17
davidblueeyes
Nu este medic/terapeut
davidblueeyes
Va multumesc pt raspuns. Inteleg ca ar putea fi periculos dar in acelasi timp ar putea fi si eficienta utilizrea lor pentru prbl mea.Zic ca ar merita sa incerc
0
03-03-2014, ora 21:29
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Va precizam ca in cazul D-voastra steroizii anabolizanti sunt nu numai inutili, dar si catastrofali prin efectele secundare.
Va sugerez sa va informati macar sumar asupra consecintelor administrarii acestor steroizi.
Prin urmare, singura solutie este sa reduceti drastic efortul fizic, pentru a evita distrugerea si mai accentuata a articulatiilor...
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.