de o sapt, am o scurgere foarte urat mirositoare, alba

04-08-2011
babaeu6
Nu este medic/terapeut
babaeu6
buna de o sapt, am o scurgere foarte urat mirositoare, alba:((nu am mancarimi sau ceva doar scurgerea, insa partenerul meu spune ca are mancarimi, ce tratament ne recomandati:((plz help:(
6 comentarii
0
05-08-2011, ora 00:35
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Mergi la ginecolog, si fa o analiza la secretia vaginala, ca sa stii exact ce ai, iar apoi medicul va va da tratamentul adecvat la amandoi..
0
05-08-2011, ora 13:10
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Probabil ca aveti candidoza genitala dar pentru siguranta ar trebui sa mergeti sa vi se recolteze secretie si in functie de rezultat sa vi se recomande un tratament adecvat.
Cu stima,
0
13-08-2011, ora 12:56
mmrs_68
Nu este medic/terapeut
mmrs_68
Mi-a aparut pe capul penisului o pasta branzoasa alba, ce tratament sa urmez?
Fac precizarea ca am folosit prezervativul.
0
14-09-2011, ora 17:37
sorinyo83
Nu este medic/terapeut
sorinyo83
cam aceeasi problema o am si eu mi-au aparut niste mici gauri pe langa capul penisului prin care imi curge o pasta alba urat mirositoare, mi s-a inrosit si pielea si am si mancarimi in zona respectiva puteti sa ma ajutati cu un raspuns, multumesc
0
15-09-2011, ora 12:33
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Probabil este vorba de balanita candidozica.
Daca nu vreti sa mergeti la dermatolog (desi asa e cel mai corect) puteti incerca o crema cu o substanta antimicotica.
Numai bine,
0
30-09-2011, ora 13:07
ioda
Nu este medic/terapeut
ioda
Buna ziua, am fost plecati in concediu pe litoral, pe traseul ales am oprit sa dormim la o pensiune, era curat, dar peste o zi, am avut parte de niste mancarimi ingrozitoare si eu si sotul meu.Am luat de la farmacie niste ovule la indicatia farmacistei si 2pastile de 100 flucovim.S-a ameliorat putin.Cand am venit acasa mi-am facut o secretie, mi-a iesit micoza.Pe rezultat era bifat doar la micoza.Nu era nimic altceva.Am facut tratament cu cervugid dar mancarimea persista si am si o arsura locala si mictiuni dese.Sotul a fost la dermatolog, a primit un unguient preparat in farmacie si i-a trecut.
Dn-a doctor, ce ma sfatuiti?, precizez ca eu nu am fost la medic, mi-am luat din farmacie ovulele singura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •