de ce nu imi vine menstruatia???

25-07-2008
mariatuc
Nu este medic/terapeut
mariatuc
Buna ziua! am renuntat de o luna la anticonceptionale din cauza unei candidoze si nu mi-a venit menstruatia inca, desi trebuia sa imi vina acum o saptamana. Mentionez ca in timp ce luam anticonceptionale imi venea mereu in aceeasi zi. Va rog raspundeti-mi la aceasta intrebare. Sper k nu sunt insarcinata. am avut contacte sexuale, dar numai cu prezervativ si, din cate stim eu si prietenul meu, acesta nu s-a rupt. La revedere!
117 comentarii 12 3 4 Înainte ›
0
25-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
in situatia asta posibilitatea de a fi insarcinata este inexistenta!!probabil ca s-au produs niste dereglari hormonale!!mai asteapta un pic si daca tot nu iti vine, mergi la medic ginecolog!!succes
0
25-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
Buna am si eu o inrebare : ultima data cand am avut contact a fost la 4 zile dupa menstruatie, atunci nu am folosit nici o metoda de a ne proteja, iar acum nu mi-a venit treb sa imi vine pe 24 sincer mi-e frica, nu am nici o simtoma numai ca nu stiu ce sa fac.De obicei imi mai intarzie 2 -3 zile dar acum am o teama.Ce sa fac sa mai astept sau sa imi iau un test???
0
25-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
scuze dupa 6 zile de la menstruate
0
25-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
pai ia-ti un test pt linistea ta!!dar o posibila sarcina se vede abia dupa 2 sau 3 saptamani!!
0
26-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
pai a trecut deja 3 saptamani dar nu am nimic deosebit si nu stiu ce sa cred.
0
26-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
spuneti-mi si mie cate sanse sunt sa fiu insarcinata dak mie imi curgea putin, el a ejacuat in exterior...asta s-a intam p 9 iunie iar mie mi-a venit d atunci p 18 iunie si akum p 26 iulie (azi). in rest nu mi-e rau doar k d 2 zile ma doare capu si uneori stomacu, dar nu cred k are leg c sarcina, nu? va rog sa-mi rasp si mie cineva.nu as vrea sa fiu insarcinata pt k am un bac d dat l anu :((
0
26-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nico22 dar ti-ai facut un test de sarcina??pt ca nu trebuie neaparat sa simti ceva!!
0
26-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
practic daca ti-a venit ciclul sanse sa fi ramas insarcinata nu prea sunt dar fa-ti si tu un test de sarcina dimineata in urina ca e mai concntrata si rezultatul e mai precis si astfel scapi de griji!!dar pe viitor ar trebui sa folosesti metote contraceptive pt ca chiar daca nu ejaculeaza in interior sunt anumite scurgeri si poti ramane insarcinata!!dr meu ginecolog m-a sfatuit ca atunci cand folosesc prezervativul sa fie pus de la inceputul actului sexual!!protejati-va ca e mult mai bine si mult mai sigur!!
0
26-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
ultimul mesaj era pt chrissa ;))
0
26-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
multumesc mult...pt rasp, da am facut un test d sarcina imediat dupa ce mi-a trecut menstruatia si a iesit negativ...nush ce sa mai cred mi-e frik..inka n-am terminat scl mai am un an si n-as vrea sa fiu insarcinata...el mi-a sp sa stau linistita, dar nu pot desi a trecut o luna si cv d aici.multumesc mult
0
26-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
si as vrea sa va mai intreb cv : l cat timp dupa ce ramai iti este rau, ai primele simptome? pot sa am simptome tocmai dupa o luna ?mama nu stie, n-am cu cine sa vb..sper k ma intelege-ti, dupa ce imi trece mai imi fac un test d sarcina, ce parere aveti?il fac?(desi am mai facut unu) multumesc inca odata
0
26-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
in leg c simptomele va intreb in general...inka nu am simptome (sper k nici nu voi avea )
0
26-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
eu am avut simptome de greata de la o luna jumate de sarcina, dar cunosc persoane care nu au avut nici un fel de simptome!!eu nu cred ca esti insarcinata daca ti-ai facut si testul si ti-a venit si menstruatia!!eu am facut testul de sarcina la 2 saptamani si mi-a iesit pozitiv asa ca la tine trebuia sa iti iasa demult!!mai fa-ti un test pt orice eventualitate dar cu siguranta nu esti insarcinata!!in afara de greata se mai intarsesc sanii si sunt mai fierbinti, te simti un pic balonata, ai o secretie mai abudenta etc.
0
26-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
nu mi-am facut inca test dar asta am sa fac multumesc pt ajutor si sper sa nu am nimic
0
26-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
mai e ceva luna trecuta am avut de doua ori pe 1 pana pe 6 si pe 27 pana pe 2 credeti ca asta conteaza?
0
27-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
multumesc jaquelinne, imi voi mai face un test dupa ce imi trece menstruatia..sper sa fie bn. as vrea sa t mai rog cv : sp l cat timp se poate face un avort, stiu k c cat il faci mai rpd c atat mai bn dar l cate luni mai exct?2 luni? Doamne sper sa nu fiu :(((((
0
27-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nico22 probabil ca din cauza ca ti-a venit de 2 ori intr-o luna si a prins si cateva zile din cea de-a 2 luna, ti-a intarziat.este posibil ca luna asta sa nu iti mai vina!!asteapta pana in urmatoarea luna pt ca organismul a suportat niste schimbari si s-au produs anumite dereglari hormonale.eu zic sa nu iti faci griji, dar pt linistea ta fa-ti un test dar dimineata ca e mai bine chiar daca sunt teste care pot fi facute la orice ora din zi, e mult mai sigur daca il faci dimineata la prima urina!!
0
27-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
chrissa stai linistita draguta ca nu este un capat de lume!!eu sunt mai mult ca sigura ca nu esti insarcinata!plus ca sunt destul de rare cazurile in care poate exista ciclu peste sarcina!!avortul se face cel tarziu la 3 luni inainte ca bebe sa miste pt ca dupa aia este mai complicat si iti pui in pericol viata!dar nu cred ca este cazul tau!!
0
27-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
multumes jaquelinne maine am sa cumar un test sper sa nu fie nimic nu mi-as dori, o sa vin spre cu vesti de bine o zi placuta va doresc la toate
0
27-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nico eu sunt sigura ca vei veni cu vesti bune ;)) succes!
0
28-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
buna da jaquelinne am vesti bune , azi dimineata mi-am facut testul si a iesit negativ.Iar azi dupamiaza mi-a venit, acum ma-m linistit multumesc pt sfaturi si tinem legatura va pup
0
28-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
ma ganseam eu sa mai fac un test dupa ce imi trece oare mai are rost? tu ce zici?
0
28-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
ma ganseam eu sa mai fac un test dupa ce imi trece oare mai are rost? tu ce zici?
0
28-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
ma ganseam eu sa mai fac un test dupa ce imi trece oare mai are rost? tu ce zici?
0
28-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
ai vazut draguta ca nu era nimic!!nu cred ca mai are rost sa iti faci inca un test dar daca vrei nu e nici o problema, pt ca nu iti dauneaza in nici un fel!!pup
0
29-07-2008, ora 00:00
nico22
Nu este medic/terapeut
nico22
ok multumesc te pupik
0
24-03-2009, ora 18:00
eu18
Nu este medic/terapeut
eu18
Buan fetelor! Am si eu o problema: nu imi apare menstruatia :(( am facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negativ. Am scurgerile acelea alb-galbui, dureri de spate si subtile dureri de ovare, doar ca nu mai apare menstruatia. Jaquelinne, tu ce crezi? Am vazut ca tu esti cea care sfatuieste fetele pe aici. Sunt sanse sa fiu insarcinata, cu toate ca toate 3 testele mi-au iesit negativ?iar daca nu, atunci care ar putea fi motivul pt care intarzie asa mult? Azi e deja a 10 zi in care imi intarzie :(( Astept un raspuns unrgent din partea voastra pentru ca sunt ff speriata, mai ales ca mama mea nu stie :(( Va rog mult sa-mi raspunde-ti! V-am pupat si va doresc la toate multa sanatate!
0
30-03-2009, ora 10:24
emilia16
Nu este medic/terapeut
emilia16
am doua luni si ceva de cand nu mi-a mai venit menstuatia da eu nu am intretinut relatii sexuale pana acum oare de ce imi intarzie ?
0
30-03-2009, ora 10:27
emilia16
Nu este medic/terapeut
emilia16
mi sa mai intamplat asta cateva luni nu am probleme dupa care iar nu imi mai vine j tot asa nu sh ce sa mai fac . va rog ajutati-ma
0
02-04-2009, ora 06:39
d3ny17
Nu este medic/terapeut
d3ny17
buna fetelor!! am si eu o mica problema, dar nu stiu cat ar putea sa fie de grava.mie nu mi-a venit menstruatia din 24 martie. de obicei imi vine o luna p 22 si urmatoarea luna pe 24. este adevarat am avut un contact sexual neprotejat dar a ejaculat rapid in exterior. ce am uitat sa precizez (daca e important) de la varsta de 13 ani(atunci mi-a venit prima oara) l-am avut foarte neregulat. o luna imi venea 2-3-4 luni nu mai imi venea. de anul trecut a inceput sa vina regulat de cand am luat "anti baby" pt a-l face sa vina regulat. pe de-o parte sunt linistita ca s-ar putea sa intarzie si pe de alta parte sunt nelinistita ca as putea ramane insarcinata si eu inca sunt la scoala si mai am un an si termin :(( astept un raspuns sa ma linistesc %. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
117 comentarii 12 3 4 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  •