de ce nu coboara implantele impreuna?

04-04-2011
andreea 66
Nu este medic/terapeut
andreea 66
buna ziua tuturor!!!!acum 5 luni am facut un implant mamar cu proteze allergan 340 ml introduse sub muschiul pectoral, dupa o luna cicatricea sub sanul sang s/a deschis si a inceput sa curga lichid m/au recusut dar cicatricea este si acum de culoare mov-verzuie, doctorita mi0a spus ca este din cauza tesutului f subtire.Ceea ce ma ingrijoreaza cel mai mult e sanul drept ce nu vrea sa coboare este mult mai sus si mai rotund decat stangul si partea interesanta e ca a coborat cicatricea in loc sa coboare sanul, stau si acum cu banda elastica peste sani dar nu vad nici un rezultat, doctorita mea mi-a spus ca rezultatul final se va vedea peste un an, dar cum sa stau asa inca 7 luni?????ete mare diferenta intre sani si se vede urat, ce se poate face?sfatuiti-ma, multumesc
1 comentarii
0
18-04-2011, ora 10:32
Misica
Nu este medic/terapeut
Misica
Draga mea, nu mi se pare normal ca nu-ti coboara la fel, dar pe de alta parte si eu am avut simptome ff ciudate cam un an de la operatie. Cicatricea si mie mi-a fost la un san asa colorata, si sa stii ca desi e vindecata, nu arata fina si subtire ca la celelalt san unde n-am avut probleme, dar oricum nu se prea vede sub san.
Mai asteapta cateva luni, si pe urma du-te si fa scandal daca e cazul, inca nu te-ai vindecat si poate sanii ti se mai transforma.
Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul