de cate ori e normal sa faci sex pe saptamana?

571 comentarii 1 2 ..... 141516 ..... 19 20 Înainte ›
0
12-09-2012, ora 22:24
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
baiatu87...sincer sa iti spun nu am incercat sa il distantez sau sa fiu rece asa cu el, dincontra dar am sa incerc si asta sa vad poate merge.parerea mea cred ca daca nu ii dau de inteles ca vreau sa fac dragoste cu el nu se va atinge de mine...orikum mersi de sfat
0
12-09-2012, ora 22:38
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
alecsxxandru...scriu aici pt ca nu am cu cine sa vorbesc despre astea despre ce mi se intampla..si hai sa fim sincer daca vb cu cineva imi va spune ca sunt nesatula dar nu este vb de asta, pur si simplu vreau safac dragoste cu el din prea multa dragoste presupun..in relatia anterioara nu am avut probleme si nici nu eram asa de infocata.nici nu stiu ce sa zic si ce sa cred.iar ca s a imi gasesc un prieten sa zik asa nu cred ca as putera duce o viata dubla nu as putea si sti kum sunt femeile...sfarsesc indragostite si chiar nu vreau sa il pierd..in timpul zilei sunt ok dragostosi de parca abia asteptam sa vina noaptea sa ne bagam in pat ca sa facem dragoste si knd ajungem akolo imi spune...noapte buna sau cred eu ca, atunci cand isi doreste si el ceva sta cu fata in sus si asteapta..da ce asteptiii?????????????sari pe mineeeeeeeee!!!!!!!!! dar nu nu are cine si ma resemnez ma supar pe moment si kulmea e ca ma vede ca ma supar si imi spune maine...maine facem ce vrei.si el nimik.cred ca am sa il tratez cu indiferenta alta solutie nu am..iam spuys ca vreau mai mult k il doresc mai mult..niimik..iam spus ca ma deranjeaza...nimik..atunci am sa il tratez cu..curu..cat despre tine sper sa iti mearga bine cu aman2 si sa nu sfarsesti indragostit ca dee tinut ti si la prietena nu ca la cea de acasa dar ti.imposibil sa te culci cu cineva de mai multe ori si sa nu simti nimik...ar fi kulmea.chiar imi place sa stau de vorba aici cu voi...ma simt in largu meu.pot spune ce ma doare...va multumeesc..pupici
0
13-09-2012, ora 08:16
monza
Nu este medic/terapeut
monza
Cred ca subiectul asta e cel mai dezbatut de pe forum, dar e nasol sa avem oameni dastia care "nu au nevoie"sau care nu mai vor :(
0
13-09-2012, ora 23:17
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
E f bine sa te "descarci" din cand in cand, da cel mai pacat e ca nu o faci alaturi de el! Din punctul meu de vedere, comunicarea este cea mai importanta intr-o relatie, ar treb sa discuti f deschis cu el, iar daca nici asa nu intelege, e nasol.
Sper sa-ti dea rezultate faza cu"ignoratul". Chiar azi am citit o carte in care scria ca pe barbat treb sa-l ti putin sa rabde, sa nu-i oferi totul pe tava, ca sa aiba dorinta aia de a cucerii...si mi se pare f adevarat.
Bafta!
0
14-09-2012, ora 08:03
BOGDANVODA
Nu este medic/terapeut
BOGDANVODA
Noa mindrelor - amu io la 52 de ani as priponio pe stapina me de tri ori pe zi si o data noaptea, da nu poci numa in weekend cind vine la stina dupa brinza - ase ca nu doar voi suferiti de lipsuri. Baiu-i ca-s cam marioc [198 cm si 137 Kilo] si nu pre ma vreu mindrele, ca o am de 5 jirebge. Amu care vreti io v-as face un bine - ca daia ne-o dotat Creatoru cu pociump dubgit pe barbati sa facem fetele fericite.noa. Ase pe la o marti-miercuri as putea priponii cite una doua ca pina simbata i-mi revin si nu-si da seama stapina ca am umblat la smintina...
0
14-09-2012, ora 19:50
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
Baiatu87



azi imi faccuraj sivb foarte deschis cu el...daca se adapteaza bine daca nu asta e ma resemnez..da sunt prea tanara ssa ma resemnez asa pur si simplu.nui asa¿¿¿¿¿?? la 22 de ani? tu cand tiai facut alta prietena pelanga a ta nu tia fost greu??daca vrei vb pe privat
0
15-09-2012, ora 10:08
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Da, esti f tanara si e pacat ca nu sunteti compatibili in pat, in sensul ca unul vrea si unul, nu prea! Am trecut si eu prin asa ceva. Important e sa te gandesti ce e important pentru tine si sa alegi ce e mai bine pentru tine.
Cat despre faza cu 2 prietene, ala era alexandru. Sincer mie nu mi se pare varianta corecta, eu merg pe principiul ca daca simt nevoia de alta, clar undeva e o problema mare si trebuie rezolvata intr-un fel sau altul. Deci cu cn vrei sa vb pe privat?
0
16-09-2012, ora 12:09
alecsxxandru
Nu este medic/terapeut
alecsxxandru
EI dragi mei pieteni in viata avem o gramada de probleme de rezolvat printre care una care se numeste nepotrivire in cuplu desi ne iubim ceva nu merge eu cum am mai povestit am trecut si trec prin asta intradevar cum spunea baiatu_87 rezolvarea care am gasito in problema mea nici eu nu o consider corecta desi in practica e minunata numai ca a intervenit problema pe zi ce trece sau mai bine spus cu cat mai dese sunt intalnirile cu atat mai greu sunt despartirile poi am inceput sa inteleg ca ne potrivin in multe chesti dar va spun sincer si i-am spuso si ei orce s-ar intampla pe lume eu nu pot renunta la nevasta mea o iubesc e deosebita dar amanta e formidabila in ceea ce o priveste nu puteam crede ca exista astfel de femei poi toti doctori si psihologi care i-am intalnit nu a putut sa-mi aduca nevasta macar la un nuvel acceptabi nu stiu ce pot sa va spun ori ei nu sunt in stare ori nevasta mea e unicat deci intr-un cuvant va spun nu cautati rezolvarea problemei cum am facuto eu draga 'simona_simona1' eu calea aceasta nu am cautato in doua zile noi avem aproape 11 ani de cand stam impreuna si doi ani de cand suntem casatoriti dar pot sa-ti spun ca am incercat o sumedenie de variante.lumanari, parfumuri, filme, poziti, locuri, situati, terapi.doctori, saruri, uleiuri, medicamente si daca ar fi sa enumar tot nu mi.ar ajunge spatiul si nu sa schimbat nimic eu sunt acelasi si ea nu sa schimbat deloc pur si simplu spune cand vine seara vine sfarsitul dar acum de cand am inceput aceasta varianta serile sunt mai placute dormim mai linistiti eram incordati eu asteptam sa se suie pe mine sau sa-mi accepte avansurile si atingerile si ea astepta sa adorm poi eram suparati ne uitam unul la altul ca cainele la pisica poi in timpul zile uitam de tot dar seara era sfarsitul am incercat si in timul zilei nuuuuuuuuuuuuuuuu a fost o adevarat catastrofa o simteam ca un caine la injectie tremura am zis nu se poate si am ajuns la concluzia care spune si ea cred ca sunt singura femeie care are frica de sex si va spun asa de bine ne intelegem ca pana la urma urmei si daca afla o sa ma ierte o data satui de atatea incercai chear mi-a si zis..'daca vreodata simti nevoia sa o faci, fao dar nu la coltul casei sa se simta mirosul'.desi la inceput am negat si am spus... glumesti eu nu...dar va spun m-am saturat sa doresc o bugata de pizza calda si sa mananc doar fasole rece...eu am facuto si nu regret dar voi 'simona_simona1'mai incercati nu va pierdeti asa repede poate se poate cred ca aceasta e ultima varianta pentru ca e si tare riscanta din multe puncte de vedere trebuie sa aveti un caracter tare pentru ca nu e usor aceasta variant cand iubesti cu adevarat o persoana e greu numai povestindu-va ma strange in spate cand o fac e si mai greu dar persoana cu care am incercat aventura a trecut prin ce trec eu ne-am cunoscut pe un site de intalniri si pot sa spun ca prima oara a fost ca la injectie dar acum debea asteptam sa ne intalnim..va urez succes si daca e nevoie mai vb eu orcum va urmaresc pas cu pas daca descoperiti ceva mai inteligent..abia astept.cu drag Alecsxxandru
0
16-09-2012, ora 12:22
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Fiecare are modul lui de rezolvare, nimeni nu poate sa zica, exact, care-i rezolvarea corecta.Va doresc la toti sa aveti parte de multa iubire si de ce nu, de sexul pe care vi-l doriti, pt ca sa fim sinceri, sexul elimina stresul acumulat in timpul zilei. Have fun!
0
16-09-2012, ora 16:33
BOGDANVODA
Nu este medic/terapeut
BOGDANVODA
Simona - ar mai fi o varianta - i-ti zic povestea mea, pe nevasta mea - stapina - ariana, o cheama Madiha... de etnie Kurda, nascuta/crescuta in Iran, refugiata de razboi in 83 la centrul de tranzit Timisoara - am cunoscut-o la Burgas Bulgaria 20 mai 85, festivalul trandafirului. Eu cu dansuri populare la ansamblul Nunta Zamfirei - ea dansuri Kurde fete. Noaptea am mers la furat cirese in livada [mai multi] si ea Madiha, mi-a zis ca la ei obiceiul este ca baiatul sa ajute fata sa urce-n cires [zilele anterioare o tot ciupisem de fund zicind ca la noi asa-i obiceiu]. Da cind sa o imping de fund in cires - nustiucum se face ca dua cu mina de pupaza - m-am speriat [ca si Creanga] si am scapat-o...a cazut peste mine si sa *intzepat* putin. Am facut reconstituirea de vreo 4-5 ori dar tot n-am reusit sa concluzionam care-i vinovat. Cert este ca amu eu ispasesc - daca reiesea viol eram iesit demult din temnitza. Dimineata ma privit cu ochii aia albastrii ca vinata si mi-a zis ca de azi-nainte viatza ei i-mi apartine - o primesc sau revine la ceruri...ce puteam face????? Ea este/era un inger, prea buna si frumoasa pentru mine. Ce merit aveam eu ca viatza ei sa-mi apartina?...ca eram inalt si frumos?? - asta-i meritul Creatorului !. Eu - care eram un mincinos [prin omisiune] ipocrit si faceam fetele sa sufere, sa plinga - noa - ma pedepsit Dumnezeu. Odata i-am zis ca trebuia sa fie a altcuiva, ca poate a fost suc de cirese - sa uitat la mine si credema - m-as fi simptit mai confortabil in fata tunurilor din Navarrone incarcate, decit in fata ochilor ei privindu-ma dojenitor - ce mai...sint un sclav, vai de capu meu...ma terorizeaza cu privirea dar tot o iubesc...simbioza victima- calau. Tu ti-ai putea iubii tortionarul? Nu ca as fi mai destept ca altii, am vazut/invatat din viata - sint convins - ca specie sintem poligami, monogamia e impusa de societate si poligamia incriminata - totul contrar celor dispuse de creator/evolutie prin intermediu genetic -- rezultatul? - scandaluri, divorturi, crime pasionale, deviatii sexuale grave...sint specii monogame care nu semneaza certificatu roz, nu sint supuse oprobiului public, o fac instinctiv, noi sintem mai destepti cica. Amu nu zic sa copieze lumea modelul meu, oricine poate avea un partener ok daca nu este sclav [a] a restectivei mentalitati, voi fetele de fapt determinati masculii sa minta conditionind actu sexual de promisiuni/legaminte fara acoperire si uite unde se ajunge. Eu am fost avantajat de statura si aspect fizic in a putea fi sincer, precum si de mediul in care traiam. In 82 la balcaniada de la Sofia mi-am rupt mina stinga [la lupte libere cat. 120kg] si a trebuit sa fac recuperari. La spital asistenta a lesinat cind a vazut ce *bai* mare am si a trebuit sa-i acord primu ajutor, era dansatoare la ansamblu folcloric nunta zamfirei si a trebuit so urmez...normal ca am *dansat* cu mai multe colege, dar niciuna nu ma luat de barbat - orice ghinion are in contapondere si un noroc...iubitele mele cu care doream sa ma insor tocmai asta nu acceptau - sa nu le fiu sclav...sa nu le apartin in totalitate daia plingeau...Madiha fiind din alta cultura [taicaso Ahtiar are 4 sotii] a acceptat faptul ca voi priponii orice mindra mi-o placea si va accepta o aventura, dar ma tine legat cu frumusetea si prestanta ei...mai evadez, dar ma intorc si ispasesc... Amu ce sa fac...mai priponesc si eu citeo mindra ca deaia neo dotat creatoru [pe barbati] cu pociump dubgit...sa facem fetele fericite...noa. Acuma - daca exista itre voi o chimie care nu conduce la un sex dorit de amindoi, dar celelalte elemente sint OK, ce-ar fi ca printre incercarile pe care le discuti/vei discuta cu prietenu sa ai in vedere si ce zic eu?...Iar tu Alexandru ti-ai putea lua o piatra de pe inima daca ai reusi sa schimbi mentalitatile [ata si a sotiei]
0
17-09-2012, ora 18:08
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
Baieti nici acum nu miam mai facut curaj sa vb cu el nici macar nu am deschis subiectu nu are rost se face o luna in vateva zile fara sa se atinga de mine...si faza e ca iam sp ca vreau si imi intoarce spatele si gata tace din gura dar am sa fiu si mai indiferenta...poate rectioneaza crea ce nu cred acum totu depinde de el..il vreau il doresc nu e vb de sex e vorba de dragoste dar eu stiu ca atunci cand iubesti pe cineva il doresti, atunci cum imi spune el mie ca ma iubeste dava nu isi doreste sa fie cu mine.va multumesc pt sfaturi am sa va povestesc ce se mai intampla...va pup..mai astept sfaturi
0
17-09-2012, ora 18:21
BOGDANVODA
Nu este medic/terapeut
BOGDANVODA
Simona io zic ori lasa-l ori cauta pociump dubgit care sa faca treaba, baiatu are oarecehiba si nu cred ca-si mai revine. Te cred ca nu vrei lucru ecanic pt. care ai/poti avea vibrator ori bormasina, tu trebuiesti cuerita sau asa ar trebuii, insa daca ai ajuns sa cersesti ai bai, io-s barbat si n-am cersit/nu cersesc - ofer si incurajez, sint tandru si cuceresc.la mine refuzul mindrelor este preponderent din cauza dimensiunii, nici macar al diferentei de virsta. Amu ca baietii tineri n-au apetit si virilitate este posibil si din cauza alimentatiei otraite efectiv, asta e, n-ai ce face.
0
18-09-2012, ora 14:55
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
Bogdanvoda

poate ca ai dreptate imi doresc sa fiu cucerita iubita, sa iubesc si sa cuceresc dar nu am pe cine sa cuceresc eu chiar nu stiu ce sa mai fac am mai avut o discutie cu el chiar zilele trecute dar degeaba da vina numai pe mine..imi spune ca eu nu iau initiativa pai pana acum numai eu am luat cat timp de acum incolo vrea sa sa fiu eu aia activa...iam spus ca, daca nu isi revine sigur relatia noastra se va rupe.efectiv tace nu imi spune nimic.


el este al doilea barbat din viata mea...in prima relatie nu am avut probleme pe plan sexual dincontra.au fost alte divergente sa zicem nepotrivire de caracter...deci, daca in prima relatie nu am avut probleme chiar erau multumiri...nu sunt eu de vina parerea mea.si sal insel mi se pare ridicol mai bine il las nu vreau o viata dubla sa stau cu grija sa stau cu frica daca afla daca nu afla sa am grija pe unde umblu si etc nu mi se pare corect nu vreau sa fiu eu accea care greseste in relatia asta nu vreau sa fiu eu motivu despartitirii noastre m-ar durea mai rau.vreau o relatie normala.dar se pare ca pt el asta e relatie normala asta care o ducem acum..vreau sa isi revina.in timpul zilei imi este asa de drag de el este asa de dragastos, , dar noaptea in pat ma pun cu speranta ca se va atinge de mine dar nimic ma pupa de noapte buna si se intoarce si asteapta sa il iau in bratze ...oare cat timp se va mai purta asa..timid nu este cel putin la inceput nu aveam probleme cu el de vreun an de zile cam asa am problemele astea cu el


ma iubeste ma vrea langa el dar eu nu inteleg de ce se poarta asa...va pup
0
18-09-2012, ora 16:57
BOGDANVODA
Nu este medic/terapeut
BOGDANVODA
SIMONA
Amu io nu ziceam sa-l inseli - uite cazu meu - daca ne-am inteles de la inceput ca eu nu pot fi monogam n-am cum insela...inseala cel care se angajeaza la fidelitate si apoi incalca intelegerea, sunei ca-i normal de 4-5 ori/saptamina si daca el nu poate/nu vrea sa admita ca sa apelezi la terti - se intimpla din astea in multe fam. cel putin in vest. Daca admite inseamna ca te iubeste enorm si poti sa-l pretuiesti pt. asta...apoi vezi tu cum mai faci. Da i-ti mai zic ceva - Floarea Leonida, frumoasa, gimnasta, tinara - nu-si multumeste clientii si cind un neamtz da 50 euro si-i pare nemeritat e bai, fata nu se stie, n-o avut norocu sa ma aiba profesor. Amu trebe sa-ti explic ca la copile - uite - in momentul tusitului muschii abdominali se contracta puternic pt. a genera o presiune in abdomen si cutia toracica asa incit presiunea asupra plaminilor sa prouca un jet de aer pe caile respiratorii pt. curatzarea acestora [expectoratia]. Intrucit presiunea actioneaza in toate directiile zona inghinala este prevazuta cu muschi inghinali si sfincterieni PC, care se contraca la fel de puternic pt. a impiedica migrarea in exterior a organelor din abdomen. Din cauza ca asupra acestor muschi nu avem comanda voita separat, decit in f. mica masura, Kegel a propus o serie de exercitii care sporesc putin fortza contractiilor, insa foarte departe de capacitatea efectiva de contractie a muschilor inghinali. Deoarce contractia acestor muschi exercita o contractie/presiune vaginala, in tumpul priponitului asta-i mana cereasca, saracutzu cuc este strins ca intr-o menghina si minten i se face rau...sa nu tusesti/simulzi tusitul cind incep covulsiile *bolnavului* este o adevrata crima...asadar poti avea si tu o parte de vina.sint mute alte tehnici, invatzale.
0
24-09-2012, ora 00:01
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
am reusit.relatia sa zic asa e normala iam spus ca nu este normal ca nu admit eu la 22 de ani sa nu am parte de o viata sexuala normala ma inteles si vad ca sa adaptat, si parerea mea erasi timpu si credema bogdan ca nu eramm eu de vina...el avea idee ca eu ar trebui sa actionez de fiecare data dar ca femeie vreau sa ma simt dorita dar vad ca a inteles...



va multumesc la toti de sfaturi.!!!
0
24-09-2012, ora 21:01
alecsxxandru
Nu este medic/terapeut
alecsxxandru
.simona_simona1 nu uita ca lupul blana si-o schimba dar naravul niciodata si la mine sa schimbat o perioada dar nu a putut sa triseze pe ntru mult timp sa dat pe fata si mi-a spus ca afacuto doar pentru ca nu vrea sa ma piarda dar asta a fost nici o luna si nu a rezolvat nimic eu iti urez succes dar tare imi e teama ca noi o sa ne mai vedem pe aici.ce sa-ti spun. casa de piatra.._
0
25-09-2012, ora 07:05
BOGDANVODA
Nu este medic/terapeut
BOGDANVODA
E bine ca esti la virsta la care sa-ti permiti sa experimentezi si sa te amagesti - asa inveti/poti invata - succes. Dar cu priponitu nu te lauda/disculpa - baiatu n-are de unde sa stie preludiu, sa te-nebuneasca, sa suspini - asa n-ai observa care-si doreste mai mult - in fapt dorinta este aprox. egala, difera doar chimia atingerii momentului optim.e vb. de o desicronizare in timp datorata actiunii diferita a hormonilor [la fete priponitu se initiaza/declanseaza din cap - la baieti dintre picioare]
0
03-10-2012, ora 07:48
BOGDANVODA
Nu este medic/terapeut
BOGDANVODA
Simona, mai spune cum te descurci?...ca m-as bucura sa stiu ca ai tusit in ultimul timp, fara sa fii racita, dimpotriva...
0
03-10-2012, ora 07:59
BOGDANVODA
Nu este medic/terapeut
BOGDANVODA
Ca apoi i-ti mai zic si alte tehnici [Simona, aici sau pe mesinger]...ceva orientale cu masal/presopunctura in puncte erogene, yoga, kamasutra...
0
09-10-2012, ora 21:02
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
ma baieti scuzati ca nu am mai raspuns la mesajele voastre dar am fost foarte ocupata cu scoala si ku munca
0
09-10-2012, ora 21:06
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
cat despre relatia mea cu el ce sa zic ai dreptate alecsxandru*-a fost atunci la inceput acum daca nu ii dau eu de inteles sau efectiv sa ii s'pun eu in fata ca vreau niici nu se klinteste deja mam obisnuit.iar de vb da putem vb pe mes
0
22-11-2012, ora 19:58
ionela92
Nu este medic/terapeut
ionela92
Buna ma numesc Ionela si am 20 de ani si am o relatia de 2 ani si jumatate am si eu o probelema daca puteti sa imi dati un sfat chiar va rog sa o faceti eu si iubitul o facem sex de odata sau chiar de 2 ori pe seara si acest lucru se acest lucru se intampla in fiecare zi iar in weekend facem sex chiar si de 3 sau 4 ori dar se mai intampla sa nu am chef iar el se supara dar faza e ca el nu ma crede cand ii zic ca ma doare si nu stiu de ce este posibil sa nu ma excite in deajuns de mult?in rest totul e ok daca vreti sa imi dati un sfat chiar va rog frumos va multumesc
0
22-11-2012, ora 20:08
ionela92
Nu este medic/terapeut
ionela92
buna mirelaaa nu mi se pare normal sa faceti sex de 5 ori pe luna inseamna ca el are o problema ori in cel mai rau caz are pe altcineva intre mine si prietenul meu e diferenta de 9 ani si nu sunt probleme de genul asta el chiar daca vine obosit de la servici tot are chef cea mai buna varianta pentru tine este sa te desparti de el pentru ca nu te merita
0
30-12-2012, ora 14:18
Box10
Nu este medic/terapeut
Box10
Din câte am citit problema apetitului sexual e una gravă si generalizata! Sa va spun eu cum stau lucrurile si in cazul meu: sunt căsătorit de 6 ani, de 1 an am un copil si nu am mai atins-o pe soţia mea de când a rămas însărcinată !!! Sunt mai bine de 20 luni de atunci si nici nu îmi doresc sa mai am vreun raport sexual cu ea! Stam împreuna pt copil si atât! Am o iubita de 2 ani si jumătate după care sunte înnebunit si o iubesc nespus ! Sincer as da orice sa poată fi într - o zi ea soţia mea. Ne intelegem perfect din toate punctele de vedere ! Cred ca doar ea ştie sa mă facă fericit ! A început totul cu o atractiv fizica si s-a ajuns la dependenta! Nu mai suport de atâta vreme sa îmi ating nevasta si ea ştie povestea... Dar nici nu accepta sa divorţam, sa mergem fiecare pe drumul sau. Orice ar face, eu de ea nu mă ating! Pt mine nu are nici minimul efect de a mă excita! In schimb cu iubita mea sunt extrem de activ sexual, Facem dragoste de 3 ori pe zi si sunt nopţi când abia ca adormim! Menţionez ca oricât am fi de obositi pentru amândoi se naşte o chemare instantaneu...ceva greu de explicat si ies nişte partide de foc ! Asta e băieţi si fete, trebuie sa găsiţi cu cine sa comunicati, cu cine sa va iubiti! Eu aştept " eliberarea", poate soţia va realiza ca nu are rost sa mai aştepte sa revin.si îşi va caută alinarea in alte brate...in felul acesta vom scapă de frustrarile si respingerile din dormitor!
0
29-01-2013, ora 20:58
delia_harieta
Nu este medic/terapeut
delia_harieta
Buna ziua. Ma confrunt cu o mare problema si anume: sunt casatorita de 1 an si jumatate si de atunci am avut 3 contacte sexuale; pana sa ne casatorim aveam o viata sexuala normala(2-3-4 contacte pe saptamana). De cate ori incerc sa vb cu sotul meu desprea aceasta problema imi zice ca nu am alta grija decat sa fac sex sau ca este obosit, sau este cald,. lucruri care ma deranjeaza foarte mult. La noi totul se rezuma la saruturi si imbratisari, dar eu vreau sa fac sex, am 27 de ani daca nu acum atunci cand??? Am incercat sa preiau eu initiativa dar degeaba, efectiv ma refuza, dar fara sa aiba un motiv, sa spuna clar ce anume il deranjeaza. Ca sa fie si mai nasol m-am pricopsit si cu un ditamai fibromul uterin si de fiecare data cand ma duc la doctor imi pune intrebarea "La contact am dureri?", la care eu mereu ii spun ca viata mea sexuala este sublima dar lipseste cu desavarsire. Ma oftic foarte tare ca sunt foarte frumoasa, curtata si am o meserie care ma face sa intru in contact cu mai multi barbati decat femei, care ma curteaza si daca as vrea sa fac sex n-as duce lipsa as avea cu cine, dar eu vreau sa fac eu el, el este barbatul meu pe care il iubesc. Imi zice ca el se gandeste pe termen lung si ca daca acum consuma totul nu ne mai ramane nimic (aici sincer nu il inteleg pt ca eu sunt de parere ca o relatie se descopera si trebuie construita mereu, nu e ceva ce primesti de-a gata. Teoretic ne-am propus sa facem si un copil dar nu stiu cum anume crede el ca-l vom face... Sincer ca spuns ca sunt disperata, m-am gandit si sa ma sinucid ca fecetiv nu inteleg ce anume nu mai fucntioneaza intre noi, nu mai vad nimic frumos in viata, pentru ca stiu cum a fost si cum este acum!!!!
0
05-02-2013, ora 08:04
remus74
Nu este medic/terapeut
remus74
este ora 7.55 si sunt treaz de la 4.20. sotia a plecat la servici pe la 06.45, nu ne-am spus nimic...am avut o cearta care dureaza de 3 zile. am deschis pc si am dat cautare la.de cate ori este normal sa faci sex pe luna.. asa am ajuns la voi. am citit aproape tot forumul si am ramas surprins. mai sunt oameni in situtia mea.

salutare tuturor
am 39 ani, sunt tatal a doi copii sunt casatorit de 7 ani si parca sunt copia fideala a lui alecsxxandru in ceea ce priveste problema sexuala din casnicie :(
nu sunt un fan al forumurilor dar am sintit nevoia sa scriu..
oops mi s-au trezit copii
voi reveni..
cred
0
20-02-2013, ora 19:50
Ionuc
Nu este medic/terapeut
Ionuc
Buna seara
Am si eu mai multe probleme dar cea mai mare e sexul.
Am 35 de ani si tot atât si nevasta, suntem casatoriti de 12ani.am o pofta ASA mare de sex in fiecare seara dar nu am cu cine, findca nevasta e foarte lenesa si somnoroasa.
Ea zice ca ai ajunge o data La 10 zile. Va rog sa a-mi ziceti ce e de făcut, ca altfel mă apuc de amante.Sau poate careva de mai sus vreţi sa va inpliniti viaţa contactati-mă.
0
10-04-2013, ora 13:05
alinageorgiana
Nu este medic/terapeut
alinageorgiana
buna kattie..chiar am citit com tau.eu abia am 23 de ani..gasisem in conversatia ta la un momendat..ma inteleg ft bn cu el si am gasit la el ce nu am gasit la altii...asa este si al meu..e barbatul perfect in afara de sub sex!!!!!..si eu sunt dispera si astept rasp.miam zapacit toate prietenele.cica cu rabdarea rezolvi tot...da de unde...cat rabdare sa ai...e suficient cal mai suporti..si eu il iubesc dar deja camd ma duc seara la el mie teama sa ma mai asez in patul ala stiind ca o sa ma sarute ushor pe gat si apoi adoarme..ce dracu se intampla cu voi ai barbati..?
0
21-04-2013, ora 00:52
sev13
Nu este medic/terapeut
sev13
Buna..Eu si sotia faceam sex inainte de casatorie cam aproape in fiecare zi..ei bine dupa ce ne-am casatorit faceam cam de 3-4 ori pe saptamana..dupa ce a venit copilul sa redus la 2 ori pe saptamana..eu am 30 ani si ea 31..acum are un libidou scazut..un libidou crescut are dupa menstruatie..apoi-pauza ii scade libidoul si facem sex numai sa fie facut..nu e prea devreme pt imputinarea sexului la varsta asta ? Multumesc...:(
0
29-04-2013, ora 17:05
anita12
Nu este medic/terapeut
anita12
si eu am o asemenea problema, , , , nu stiu sunt eu de vina sau barbati pe care ii intalnesc,.am avut mai m relati, unu cu un tip de 31 eu avand 21 pe vremea aia am avut o relatie de 1 an si nimic..mie mi se parea absurd sa nu faci nimic..un an.acum in noua relatie totu era roz la inceput iubire patimasa sex cat incape, dar acum ca locuim inpreuna mai nou nimic ba ii obosit tipu ba cand are timp..parca as fi in cantonament, , , , , la inceput era ok ne iubeam de fm ori eram ca 2 nebuni...ce sa fac de parasit nu las parasi ca ma iubeste fm, , , , dar iubirea nu ajunge din pacate mai vrei si actiune, nu de 2.-3ori pe luna.:(
Adaugă un comentariu / răspuns
571 comentarii 1 2 ..... 141516 ..... 19 20 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici