de cate ori e normal sa faci sex pe saptamana?

571 comentarii 1 2 ..... 131415 ..... 19 20 Înainte ›
0
20-06-2012, ora 10:21
elena1983
Nu este medic/terapeut
elena1983
Am fost poate in situatia lor. Aveam impresia ca nu mai rezist cand o faceam o data pe luna sau mai rar si atunci parca era din obligatie...si culmea era barbat...Am suferit enorm, am ajuns la psiholog, pentru ca in conceptia lui eu eram aia nebuna:))...dar cu timpul am reusit sa ma detasez...am multi prieteni, vorbesc si ma intalnesc cu ei zilnic, fac diferite cursuri...si chiar nu ma mai gandesc. Am aplicat toate metodele posibile...unele au mers o perioada dar in timp s-au dovedit a fi inutile...asa e el...asa a fost probabil si educatia de acasa...doar pe asta mi-a mai ramas sa dau vina. Ai mei au fost intotdeauna foarte deschisi in schimb in familia lui nu se discuta desprea asa ceva...poate e asta...dar nu am cum sa schimb educatia de acasa, asta ii ramane toata viata imprimata in subconstient.Ce pot sa spun...ma bucur ca am trecut peste asta...ma bucur ca nu ma mai gandesc asa de des si ma bucur ca am descoperit in jurul meu oameni minunati iar el nu mai este centrul universului meu asa cum il vedeam inainte. Eu am o vorba :"fiecare cum isi asterne asa doarme"...
0
20-06-2012, ora 10:29
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
alinuta30, n-ar fi mai usor si sa schimbi partenerul, ca parca u nu erai casatorita.
Cat despre restul, e frustrant cateodata, sa iubesti si sa doresti o persoana si ea sa n-aiba niciun pic de dorinta pentru tine, dar din pacate, cum exista pers care adora sexul.asa exista si opusul!
0
20-06-2012, ora 12:11
alinuta30
Nu este medic/terapeut
alinuta30
Asa este =))..am incercat, d-zeu mi-e martor ca am incercat si daca cineva ma gaseste vinovata ca renunt asa usor le doresc doar sa nu gasesca pe cineva ca al meu.Elena 1983.educatia de acasa este cea mai importanta si daca a fost indoctrinat de mic cu prostii si taranisme nu ai voie sa vb despre sex s a rasfrans la maturitate.Cand ai o familie deschisa acasa te formeaza ca un om frumos, deschis, fara complexe si frustrari.Si pt baiatul_87 am luat hotararea definitiva si i am spus ca numai vreau si sa se mute..definitiv
0
20-06-2012, ora 14:29
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Sper sa-ti fie bine! Da decat sa traiti in cearta si nemultumiri m bn gasiti pers icare sa gandeasca ca voi...si asta acum, ca dupaia o sa fie prea tarziu si e urat sa strici o familie pt asa ceva!
Vad ca tot mai multe pers sunt catalogate ca fiind disperate dupa sex, desi, zic eu, ca majoritatea de aici n-au pofte exagerate in materie de sex..ei ne fac disperati, eu le zic ca mi-e mila de ei ca nu stiu cat de bn e cand "arde pasiunea in tine"!
0
20-06-2012, ora 15:42
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
alinuta30
Nimic nu e de condamnat si judecat in viata. Oricand poti ajunge din postura ta in postura celui de langa tine. Asa este, cei 7 ani de acasa sunt foarte importanti pentru ca ei isi lasa amprenta foarte puternic in viata ce urmeaza si ceea ce ai vazut la parintii tai, acel lucru vei face si tu. Iar daca o relatie este plina de frustrari, daca unul din parteneri e plin de frustrari acestea se vor rasfrange si asupra celuilalt. O relatie fara viitor e o relatie pierduta din start, fara un mediu sanatos in care pot creste viitorii copii. Dar alinuta30 ai grija ca cine alege culege, si nu o zic cu rautate doar iti doresc sa iti gasesti partenerul potrivit pentru ca, sincer, din experienta mea, consider ca compatibilitatea la pat e cea mai importanta intr-o relatie, apoi respectul, iubirea si toate celelalte care exista intr-un cuplu normal, sau care ar trebui sa existe. In cazul in care unul dintre noi este incompatibil cu celalalt in a face dragoste, de aici se creeaza o multime de discutii, de frustrari, sau de compromisuri in cazul in care se doreste a se pastra relatia fortat. Succes pe mai departe si nu dispera ca intr-o zi cineva pe undeva este si pentru tine, si decat singuratate in doi atunci mai bine de unul singur..
0
20-06-2012, ora 19:48
alecsxxandru
Nu este medic/terapeut
alecsxxandru
*pentru DC34*poza de la avatar nu ma reprezinta din nici un punct de vedere doar ca cei 7 ani de/a casa si respectul pentru cei mai mari ca mine de pe acest forum m/au facut sa o aleg ca de altfel si -BAIAT-orcum un barbat nu devi niciodata la varsta de 30 ani desi nu am avut o viata usoara dar sti cum e omul cat traieste are de invatat si la sf cand moare si crede sau sustine ca le stie pe toate nu e adevarat mai ar fi multe de invatat dar...acum nu pot sa spun ca le stiu pe toate din punctul de vedere al problemei care ma apasa dar spre deosebire de alti barbati la varsta mea am studiat si am citit cam tot ce se gaseste in jur acum ce sa spun variante sunt multe si depinde si cum le percepe fiecare dar eu daca nu gresesc pana acum din moment ce nimeni nu mi-a putut da un raspuns mai inteligent pot spune ca le-am incercat pe toate. va multumesc tuturor si tie DC34 pentru ajutor va rog in continuare pe cei care nu mi-au citit povestea sa o faca poate ceva se poate gasi un rezultat pozitiv...astept raspunsurile voastre...am facut un pact cu mine si mi-am spus sa mai astept deja sunt invatat dar daca nu am sa iau calea celorlalte exemple incerc sa uit si sa ma simt bine cu prietenele din jur.gresit????????????...la urma urmei
0
21-06-2012, ora 09:09
alinuta30
Nu este medic/terapeut
alinuta30
Sensi : am ales...pana am cules :)) asta a fost greseala mea, am avut barbati care m au iubit cu adevarat dar nu am vazut asta(acuma mi am dat seama), nu ai cum sa traiesti cu cineva si sa uiti de ziua lui( el nu a stiut niciodata), nu face sex cu mine, citez : nu meriti ca faci scandal.Aseara mai nou ce m a socat mi a zis: esti un obiect nesemnificativ care urla ca sirena din port.Cum sa mai vad ceva bun in el? Nu merit nimic datorita comportamentului meu care pe buna dreptate e logic.Numai conteaza, chiar daca raman singura numai pot, m am saturat sa fiu singura intr o relatie care se presupune sa fim 2.Si ma scoate din sarite cand imi spune : unde mai gasesti tu unul ca mine? :)) si atunci rad.nicaieri ca esti salbatic.Nu pot sa deschid nicun subiect ca din obsedata si frustrata nu ies, din punctul lui de vedere, eu fiind invata sa vb orice cu mama mea si lui i se pare anormal ca noi doi sa vb orice si de aici imagineaza ti cat de complexat si frustrat e.Imi pare rau de el nu pot sa zic ca e baiat rau sau ma injura sau ridica mana la mine, nu..dar nu pot sa ma multumesc cu atat nefericita fiind.Aseara i am repetat din nou, gata te rog sa pleci numai vreau, el tot ca pe o gluma o ia l am iertat de multe ori si uite unde am ajuns, parerea mea este ca femeiile nu ar trebuii sa se multumeasca cu putin
0
21-06-2012, ora 09:26
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
alinuta30
imi pare rau prin ce treci dar tu esti singura in masura sa iei o hotarare. Si aici e nevoie de o hotarare drastica pentru ca repet ce ti-am spus ieri - DECAT SINGURATATE IN DOI MAI BINE DE UNUL SINGUR. Atunci cand intr-o casnicie nu mai exista respect nu mai exista nimic, si de cele mai multe ori ( vorbesc din proprie experienta) ne amagim crezand ca se va schimba ceva in bine cu trecerea timpului si pentru asta pe langa faptul ca suportam orice, mai facem si compromisuri. Din greseala in greseala pentru ca nu punem capat imposibilului. Banuiesc ca ai 30 de ani, daca e asa ai toata viata inainte si nu se merita atata chin, mai ales daca nu aveti copii. Si chiar daca ar exista un copil nu este sanatos pentru acesta sa traiasca intr-un mediu anormal. Ai grija de tine si ia hotararea cea mai inteleapta!
0
26-06-2012, ora 19:59
iulykta
Nu este medic/terapeut
iulykta
tot va mai plangeti atata nesatulelor, daca ati fi barbati ati intelege, credeti ca amantii o sa reziste la nesfarsit?
0
26-06-2012, ora 20:09
elena1983
Nu este medic/terapeut
elena1983
Poate, amantii se tin deobicei cat pot, nu mai mult:)):)):))...dar de ce intreb iulykta? Te simti frustrat ca noi vrem si sunt unii care nu pot?:)):))
0
26-06-2012, ora 21:38
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
iulykta de ce jignesti si razi de cele ale caror suflete sunt ranite? Daca nu esti in stare sa le dai un sfat sau sa iti exprimi o parere nu iti bate joc. Candva poti ajunge si tu in situatia celor "nesatule". Roata vietii e rotunda si se invarte.
0
28-06-2012, ora 04:11
laryn88
Nu este medic/terapeut
laryn88
buna la toti... sunt nou pe aici si as vrea si eu cateva sfaturi. daca ma poate ajuta cine... de curand am inceput o relatie cu o fata. si am ajuns la punctul unde trebuie sa avem contact sexual..problema este la mine... cum eu nu am mai fost de ceva vreme cu o femeie...fiind plecat mai mult prin afara. am ajuns acuma sa nu am parte de un sex normal, ma termin prea repede si cat as vrea eu nu pot sa ma indrept... dar ptr ea nu e ceva rusinos sau jenant, mai mult e ptr mine jenant fata ea.. ma poate sfatui si pe mine cineva cu cateva vorbe sau sfaturi... varsta mea este de 24 ani..astept raspunsuri si de la fete si baieti sau de la cineva care a mai trecut prin asa ceva...
0
30-06-2012, ora 23:45
sylvester
Nu este medic/terapeut
sylvester
Salutare, vin si eu cu o problema dureroasa si sper sa gasesc rezolvarea. Sunt casatorit de 9 ani si de cam 5 ani am parte de sex cam 1 pe luna sau mai rar. Daca inainte sa apara copilul totul era ok, acum problema e dureroasa. Ba e obosita, ba nu se sinte bine, iar cand e sa fie, e asa de amorul artei. Simt ca ea doar doreste sa se descarce de tensiune si atat. Asta ma dezgusta total. Am ajuns in situatia in care un act sexual nu tine mai mut de 5 min. Mi-am pierdut rezistenta, au fost momente cand ea "a terminat" inainte si apoi m-a rugat sa ma opresc ca ea nu mai poate. Cu timpul am incercat sa ma adaptez duratei si asa mi-am pierdut rezistenta. Am incercat sa discutam, ca ar trebui mai des, dar degeaba. Ma gandesc ca poate are pe altul, nu inteleg cum naiba are dorinte asa rar, nu prea e normal. As dori un raspuns de la o femeie. Stau si ma gandesc ca e vremea de o amanta, alta rezolvare nu prea vad.
0
01-07-2012, ora 00:50
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
Iti da un sfat cineva care a fost si este uneori in aceasta situatie. Sa inseli nu e o solutie decat pe moment pentru a iti satisface nevoia. Aceste lucruri sunt foarte delicate si daca nu o vei intelege si ajuta decat inseland-o, nu vei face decat sa agravezi situatia. Cand simti ca nu mai poti, cu rabdare o iei de la capat, daca nu reusesti atunci trebuie sa ajungeti la un psiholog. Lucrurile uneori se rezolva, alteori nu, ca asa e in viata, nu intotdeauna e cum vrem noi. Important e ce ne dorim, si daca ne dorim unul pe celalalt. Exista situatii cand intr-o casnicie suntem doar doi parteneri si atat, si aici e vina amandurora, ori nu avem nimic unul pentru celalalt, ori avem dar ne pierdem treptat. Dragoste cu sila nu se poate face, dar daca undeva s-a pierdut sau rupt ceva eu zic ca se poate remedia ca in cazul meu. Un "dar." acolo va exista intotdeauna dar cu rabdare, intelegere, respect si iubire toate se pot repara, uita si trece peste ele. Dupa nastere noi femeile ne schimbam, unele au apetit sexual mai bogat, altele nu il mai au sau il pierd. Voi barbatii nu puteti intelege asta, uneori nici noi nu intelegem de ce nu putem face dragoste, de ce nu avem acel "vreau". Nici eu nu am inteles de ce o sarcina poate schimba in rau acest lucru. Doar ca trebuie comunicare multa despre acest lucru, rabdare din partea ta. Eu nu cred ca are pe altul ci e aceea schimbare pe care noi, unele femei, din pacate o avem in urma nasterii unui copil. Daca va iubiti va veti ajuta unul pe altul si daca nu aveti alta solutie apelati la un psiholog si va garantez ca viata vi se va schimba in bine. Succes si revino sa ne mai spui ce ati facut.
0
01-07-2012, ora 01:50
sylvester
Nu este medic/terapeut
sylvester
Multumesc mult ! Am sa redeschid subiectul si sa abordez problema din punctul asta de vedere. Nastere=libidou scazut.
0
01-07-2012, ora 01:55
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
Nu trebuie sa redeschizi subiectul ci sa comunicati tot timpul acest lucru, pentru ca fara comunicare va muri totul. Daca intr-un cuplu nu stim ce se intampla cu noi, unul despre celalalt vom deveni ca doi straini. Si ce sens mai are atunci? Vom incepe sa inselam si sa ne mintim singuri. Asta nu e o rezolvare. Rezolvarea sta in puterea amandurora de a se intelege si ajuta unul pe celalalt. Succes.
0
01-07-2012, ora 18:35
laryn88
Nu este medic/terapeut
laryn88
imi raspunde si mie cineva la ce am scris si eu acolo mai sus va rog frumos. dece trebuie sa se ignore cand cineva are nevoie de un sfat.. as fi foarte multumit... Va Multumesc...
0
03-07-2012, ora 00:17
sylvester
Nu este medic/terapeut
sylvester
@sensi, pe baza informatiilor date de tine, am discutat, si incet incet situatia e pe calea cea buna. Plus ca am depasit si cele 5 min :P. Multumesc !

@laryn88 stiu pe cineva care a folosit suifan spray si cica totul a decurs ok. Am comandat si eu unul, pentru remediera rapida a problemelor. Am observat ca dinainte creierul programeaza timpul. Daca te setezi pentru 5 min, 5 min tine.
0
03-07-2012, ora 05:06
laryn88
Nu este medic/terapeut
laryn88
sylvester.. merci de recomandare, , dar un sfat asa natural fara ajutorul de spray sau cine stie ce prostii nu imi dai ? sa ne spui cum a fost cu sprayul... sau cum ai dar comanda de el..
0
22-07-2012, ora 15:38
Robert87
Nu este medic/terapeut
Robert87
unii au un apetit foarte ridicat, iar altii mai scazut...eu unul daca nu fac in fiecare zi parca nu ma simt bine, plus ca mai fac si sport de 3 ori pe saptamana (nici nu vreau sa ma gandesc la caloriile arse)..chiar si dupa ce vin de la servici..maxim doua zile rezist..seara inainte de somn este cel mai bine..nici nu mai stiu de cand nu am stat sa vad un film seara..cred ca este vorba si despre o chestiune psihologica sau hormonala sau amandoua..depinde pana la urma si de organismul fiecaruia..daca omul poate sa faca in fiecare zi sa faca..daca nu..nu..se cade la o invoiala..
0
27-07-2012, ora 04:00
zinze
Nu este medic/terapeut
zinze
salutare..am si eu o problema cu prietena mea..dupa 1 an si ceva de cand locuim impreauna ea nu mai are acel apetit sexual ca la inceput, de ex la inceput era si de 3-4 ori pe zi si acum de 2 ori pe saptamana, ea are 22 de ani si eu 24, ce pot face? sa o las?
0
27-07-2012, ora 14:07
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
"zinze" nu vreau sa fiu rau, da tu la 24 de ani, intrebi pe un forum daca sa-ti lasi iubita sau nu?!
Ce ai zice sa discuti cu ea, sa vezi din ce motive nu mai are acel apetit de la inceput! Plus ca ai putea sa schimbi putin monotonia, incearca si ceva nou...(flori, lumanari, etc...)
0
27-07-2012, ora 21:38
ely26.
Nu este medic/terapeut
ely26.
Zinze macar esti barbat si nu cred ca te va lua drept obsedat sexual.Eu daca ii cer macar o data la doua zile zice ca sunt obsedata de sex.Eu zic sa discuti cu ea, iar daca nu se rezolva las-o.Ai doar 24 de ani fara copil sau alte obligatii ce te mai tine?vrei sa devii un frustrat?
0
27-07-2012, ora 21:59
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Fratilor, dar voua nici de 2 ori pe saptamana nu va ajunge? Asta inseamna ca e mult prea putin?! Doamne, mare ti-e gradina!!
0
30-07-2012, ora 19:58
sokol
Nu este medic/terapeut
sokol
Mai acum am dat de site'ul asta dar sincer sa va spun m-am speriat cand am vazut comentariile :)! Nu inteleg cum e posibil ca 2 indragostiti sa fac sex doar de 2 3 ori pe luna :-o ! Nu as rezista la asemenea chin :)! Intradevar eu am un apetit foarte foarte mare :) ( gen nimfoman :)))) )... cand gaseam cate'o iubita care sa accepte :) o faceam cam de 2 3 4 ori pe seara :) depinde mai multe de ea :) ! Marog nu spun ca toata lumea trebuie sa fie asa :) dar macar o medie de 2 3 ori pe saptamana mi sar parea ceva normal :)! Si fetelor :) nu inteleg cum puteti sta langa niste barbati care nu sunt instare sa va satisfaca nevoiele :)! Si tot ei se plang cand aud ca atunci cand ei is la meci nevasta sau iubitta se tavaleste cu vecinu sau cel mai bun preten alui la el in dormitor :)!
0
09-09-2012, ora 17:08
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
am si eu o problema si sper sa ma pùteti ajuta...sunt cu iubitul meu de 2 ani...si el nu prea e infocat deloc la pat pur si simplu cred eu ca mai mult o face de nevoie.asa il simt si asta pt ca iam spus ca ma deranjeaza sa o facem odata pe saptamana uneori la 2 saptamani...si nu cred ca este normal am 22 de ani si el 27...suntem tineri aman2.eu il doresc foarte mult as fi in stare sa fac si de 2 ori pe zi cu el dragoste da el imi gaseste mereu motivu sunt obosit...maine vom face ce vrei si numai scuze din astea banale..el ar vrea sa iau numai eu initiativa..mai exact sa ill fut eu pe el..si nu pot sa fiu asa mereu..vreau sa ma simt iubita, dorita, , ceea ce el nu imi ofera asta...nu as vrea sa il parasesc pt ca il iubesc mult si el ma iubeste foarte mult...ce sa fac ????
0
10-09-2012, ora 12:26
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
"simonasimonik", ai incercat sa aduci ceva nou? Poate a intrat intr-o stare de monotonie! Din pacate, se pare ca apar tot mai multe fete care se plang de baieti si nu-mi vine sa cred!:O
0
10-09-2012, ora 18:01
simona_simona1
Nu este medic/terapeut
simona_simona1
baiatu_87...credema ca am incercat fel si fel de pozitii pur si simplu cred ca nu ma doreste nu stiu ce sa zic si ce sa cred...chiar aseara am facut tot ce mia stat in putina sa zik asa ca sa se dea la mine.creme aroma in camera..lenjerie intima destul de sexi si ma sarutat de cateva ori mia spus noapte buna.na ce era sa mai zic am ramas masca..iam spus ca ma deranjeaza si recunoaste si el ca nu e normal...nu stiu..poate are ceva si nu vrea sa imi spuna...tu ce parrere ai
0
10-09-2012, ora 23:15
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Pot doar sa dau cu presupusul:
1. Poate s-a plictisit putin si are nevoie de un stimul ( ai incercat sa-l ti putin la distanta? incearca sa fi si tu rece cu el, cand vrea, spune-i noapte buna...poate are efect.)
2.Am si eu prieteni(barbati), care pot sa stea si 2 luni fara sex, ba chiar nu simt nevoia sa o faca prea des( asa sunt ei ). Cum suntem noi care ne dorim sa facem amor si cand suntem rupti de oboseala, asa sunt si eu, care nu prea simt nevoia.
3.Poate are vreo problema medicala si se simte rusinat si deaia ezita sa faca amor cu tine.
4.motive putem gasi cu sacul, exact ce are el n-am de unde sa stiu, incearca sa discuti f serios cu el si vezi ce zice!
Bafta!
0
11-09-2012, ora 16:49
alecsxxandru
Nu este medic/terapeut
alecsxxandru
..buna "simonasimonik"nu vreau sa fiu condamnat si nici judecat am trecut prin ce treci tu si eu am scris aici si am asteptat raspunsuri le-am citit le-am pus in practica si nimic nu m-au ajutat nici nu pot sa-.ti spun prin cate am trecut si asta doar ca o iubesc mult si tin enorm la ea dar asta nu e tot si eu am nevoie sa ma simt barbat la pat nu doar o unealta sau mai rau hai ai terminat ca mi-e somn cu ajutorul raspunsurilor primite am incercat ceva care sa ma ierte D-zeu functioneaza si intradevar sunt fericit.mi-am gasit o prietena care are si ea o problema asemanatoare isi iubeste sotul dar nu stie sa-i puna in valoare adevarata sa feminitate...acum sunt mai mult decat fercit sunt un barbat imi pare rau dar asta este...numai ca situatia sa schimbat simte ca ceva nu e in regula ma cher intreaba acum dar de ce acum nu mai ca inainte..? poi eu raspund e nu mai simt nevoia asa des sunt obosit abureli dureri de cap de burta ea in schimb spunevrei sa-mi faci in ciuda vrei sa ma provoci dar sa sti ca eu sti tu nu rezisti mult dar eu in schimb am gasit solutia poi sa nu-ti spun cu ea o fac o data la doua saptamani dar atunci o fac ca vrea ea si simte nevoia si e cu adevarat dragoste cum imi doresc in rest imi linistesc durere cu prietena mea dar problema e alta la felul cum sa comporta cu mine am inceput sa tin la ea si singura frica este sa nu ma indragostesc dar sunt istet cu siguranta ma descurc eu nu zic ca e o rezolvare a problemei dar un lucru mi-am dat seama eu iubesc sexul de 10 ori pe zi ea nu doar o data la doua saptamani iti pot spune doar ca este ok acum deci nu as vrea sa iei exemplul meu dar daca nu reusesti sa gasesti o solutie incearco e minunat eu cu siguranta toata viata o sa am amante...merita.si in fond si la urma urmei le iubesc pe amandoua am grija de ele si le respect.
Adaugă un comentariu / răspuns
571 comentarii 1 2 ..... 131415 ..... 19 20 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici