de aproape un an ma confrunt cu stranuturi

15-11-2010
Cristina
Nu este medic/terapeut
Cristina
ma numesc VIORICA am 35 ani , ma stiu cu sinuzita frontala si maxilara, deseori am dureri deasupra osului nazal.De asemenea aproape tot timpul imi simt capul greu, am ameteli si chiar greata.Ma confrunt si cu o scadere a vederii cu toate ca medicul oftalmolog mi-a spus ca dioptria gasita este mica pentru a nu mai vedea :0.75 hipermetropie.De aproape un an de zile ma confrunt cu niste stranuturi in pusee foarte dese care apar si la simpla apropiere a narilor care ma mananca tot timpul.Ochii imi lacrimeaza foarte rau iar noaptea am un bazait in urechea stanga care inceteaza daca inghit sau misc capul.Am urmat tratament cu augmentin flamexin si un spray nazal, avamys, aerius, fara rezultate.Pana anul trecut in martie, nu am manifestat nicio reactie alergica. Va rog frumos sa ma sfatuiti ce sa fac.
1 comentarii
0
15-11-2010, ora 20:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Poate fi o deviatie de sept nedepistata
2. O rinita alergica legata de o problema de intoleranta digestiva
3. O problema de circulatie cerebrala ( din mai multe motive coloana cervicala, tensiune arteriala mica sau mare, colesterol, .s.a )
TRebuie sa faceti Radiografie SAF
consult ORL.
Fund de ochi la oftalmologie.
sa reevaluati starea de sanatate si regimul alimentar ( tensiune aarteriala , coeficient varsta, inaltime Kg. ! s.a)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.