de 2 luni dureri intre omoplat si coloana vertebrala

02-02-2011
mona73
Nu este medic/terapeut
mona73
durerea a debutat ca o contractura, ca un cui batut intre coloana si omoplat partea stinga, am stat in curent si am banuit ca cu antiinflamator imi trece am luat movalis de 14 una pe zi timpo de 3 zile si local crema, dar nimic, durerile au inceput mai tare si am fost la urgente unde mi-.au facut un EKG si radiografie pulmonara care era negativa si ceva singe care nu stiu ce analize erau, mi-au pus o perfuzie cu un calmant si recoimandare sa fac fisioterapie si un antiinflamator TACHIDOL e pe baza de paracetamol, am uitat sa mentionez ca eu sunt in Italia. Am luat o cutie de aceste plicuri care ziua statem bine dar de la o anumita ora 5, 6 dimineata ma trezeam cu dureri acum fac fisioterapie ce consta in masaj si deca un a aparat gen ultrasunete ce elibereaza tensiunea musculara...sunt la a cincea sedinta si eu am aceleasi dureri ma simt bine pentru citeva ore, Nu-mi radiaza durerea pe brat!Va rog datimi un sfat ce pot sa fac am doua luni, poate fi si pe fond de stres?! am avut putine probleme in ultimul timp.MULTUMESC MULT!
1 comentarii
0
03-02-2011, ora 17:09
mona73
Nu este medic/terapeut
mona73
nu_mi raspunde nimeni!?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.