daunoblatsin

02-11-2006
mary80
Nu este medic/terapeut
mary80
As dori sa stiu dk mai exista pe undeva, intr-un oarecare depozit de medicamente, medicamentul "daunoblatsin" flacon injectabil a 20 mg s.a. daunorubicinum. Este un medicament folosit in tratamentul pt leucemie.Am incercat la mai multe depozite (din Bucuresti ), eu fiind asistent de farmacie, dar din pacate, mi s-a spus ca nu s-ar mai importa.As avea rugaminte la Dumneavoastra, dk stiti cum as putea face rost de acest medicament sau ceva similar (desi din cite stiu este singurul pe aceasta substanta activa) sa-mi trimiteti un mail -, sau sa-mi raspundeti pe forum. Este vorba despre un copil care are novoie disperata de acest medicament. Va multumesc anticipat in numele meu si al familiei copilului. Ma intereseaza si dk poate fi cumparat din Italia, dar sa stiu modul de procurare.Parintii sunt dispusi sa-l aduca prin orice mijloace in tara.Multumesc
1 comentarii
0
02-11-2006, ora 00:00
mary80
Nu este medic/terapeut
mary80
As dori sa mentionez ca "Daunoblatsin" este produs de "Pharmacia Upjohn" - Italia. In cautarile mele am descoperit ca mai exista un similar si anume "Cerubidina", dar nu stiu sa va zic de cine este produs sau in ce tara.Nu apare in nomenclatorul ANM-ului.Va multumesc inca o data anticipat.Va rog sa fiti alaturi de mine pentru a putea salva viata unui copil.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.