am scurgeri albicioase, urat mirositoare si usturimi

18-01-2012
leolea
Nu este medic/terapeut
leolea
Buna ziua. Eu am scurgeri albicioase, urat mirositoare si usturimi se poate de spus si dureri, in timpul actului sexual. Am fost la medic si mia spus ca am o infectie, sunt prezenti prea multi coci.Puteti sa imi dati un sfat sau un tratament?
3 comentarii
0
18-01-2012, ora 14:29
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Si medicul nu ti-a dat nici un tratament? Sa faci spalaturi vaginale cu tantum rosa cu ajutorul irigatorului, te vor ajuta sa cureti zona si sa nu mai simti acea usturime. Nu ti-a facut analiza de secretie medicul?
0
18-01-2012, ora 14:51
leolea
Nu este medic/terapeut
leolea
Da mia facut analiza de secretie si mia scris ca epiteliu-moderat; leucocite-12-14 inciv; microflora- coci multi; tricomonas- abs; gonococi- abs; celule cu caracter de atepie- gardurella vaginalis(+).Si mia spus ca sa mai dau niste analize dar ele sunt foarte costisitoare si eu nu cred ca sunt ele chiar asa necesare, eu cred ca ea mia dat aceasta indreptare doar ca sa cistige niste bani, fiindca numi raspundea nimic concret la intrebarile mele.
0
18-01-2012, ora 22:21
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sa faci spalaturi vaginale cu tantum rosa intre timp si cu analizele mergi la alt medic ginecolog si cere o parere si un tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •