dam sau nu mancare copiilor noaptea?

26-12-2013
cazanca
Nu este medic/terapeut
cazanca
Bine v-am gasit! nepotica mea are 2 ani este sanatoasa.si bine dezvoltata! problema noastra este ca noaptea cere mancare de 4-5 ori aproximativ 1, 5 litri de lapte praf cu cereale! Mananca diversificat respectam orele de mancare, este hranita sanatos dar nu renunta la mesele din timpul noptii.Am inlocuit laptele cu cereale cu ceai dar refuza si plange f, tare. Am incercat cu o masa mai consistenta seara dar degeaba! probabil din cauza laptelui praf consumat sufera si de constipatie. Va rog daca a-ti avut astfel de probleme va rog sa-mi raspundeti sau daca un medic pediatru poate sa ne dea un sfat ! Va multumesc! Sarbatori fericite!
2 comentarii
0
26-12-2013, ora 21:48
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna seara!

Cred ca problema nepoatei dumneavoastra se poate rezolva printr-un tratament homeopat.
Pentru prescrierea unui astfel de tratament natural, este nevoie de o consultatie efectuata de un medic homeopat
sau de un medic cu competenta in homeopatie.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
26-12-2013, ora 23:16
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara.
La varsta de 2 ani fetita ar trebui sa consume doar 500 ml lapte/ 24 ore. Treptat, va trebui sa se renunte la mesele din timpul noptii deoarece excesul de lapte precum si fragmentarea somnului sunt daunatoare. Cu rabdare, incercati initial sa reduceti numarul de mese la 3, apoi la 2, apoi la 1/noapte, inlocuind laptele cu apa plata sau ceai neindulcit
Sarbatori fericite!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul