daca prietenul meu are gonoree inseamna ca am si eu?

14-10-2009
aleinad
Nu este medic/terapeut
aleinad
buna sunt dana am 21 de ani..3 luni de zile nu am avut nici o problema iar dupa aceste 3 luni pe prietenul meu il durea jos avea acea secretie si a fost la medic a facut toate analizele si a zis ca are gonoreee i a dat injectii..CEFORT.iar eu am fost la ginecolog pentru ca aveam acea secretie alb galbui si urat mirositoate dar mi a spus ca nu am nicio infectie.s ar putea insela?as putea fi infectata?eu n am mai avut relatii intime de 6 luni iar prietenul meu mi a spus ca nici el nu a mai avut de mult timp...ce medicamente pot lua?multumesc
2 comentarii
0
15-10-2009, ora 12:38
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
e destul de posibil, la multe femei gonoreea nu dă simptome şi de aceea sunt posibile probleme cu fertilitatea în timp. du-te la dermatovenerolog şi ia tratament de care trebuie, recomandat de medic
0
15-10-2009, ora 12:44
aleinad
Nu este medic/terapeut
aleinad
multumesc.am fost la un dermato venerolog am facut testul de secretie vaginala si a iesit ca am gonoree.nu am vrut sa mi prescrie injectii deoarece sunt cam dureroase si nu le suport in schimb mi a dat 10 pastile zanocin de 800 mg si inca un fel apitroz sau ceva de genu..si ma costa 120 de lei..sper sa fie bune la pretul acesta:).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.