daca mi se poate da un sfat in legatura cu acest caz..

27-01-2016
doaraltomaici
Nu este medic/terapeut
doaraltomaici
Buna ziua. Eu impreuna cu prietenul meu am facut sex. Protejat desigur. Dupa ce si a dat prezervativul jos a ejculat in zona intima. Dar doar pe deasupra inacat consideram ca lichidul nu avea cum sa ajunga in vagin si nici sa 'migreze' singur pana acolo. M am sters si el la fel. Fiind amandoi speriati am propus sa iau o pastila Escapelle pentru siguranta. Am luat pastila la 45-46 de ore de la actul sexual. In acest momebt am mici sangerari cand urinez (scria pe prospect ca se poate inampla acest lucru) si de cand am luat pastila mi se pare ca ceva opreste urinarea mea. Merg putin mai des la baie. Mentionez din nou ca sperma nu a fost ejaculata in vagin ci deasupra acestuia pe piele. Ciclul normal trebuie sa imi vina pe 6 februarie. Va rog ajutati ma si multumesc
2 comentarii
0
28-01-2016, ora 12:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pilula aceasta poate produce dereglari in organism. Nu era cazul sa o inghititi. Acum aveti rabdare si asteptati sa vina menstruatia. Nu sunteti insarcinata.
0
28-01-2016, ora 12:18
doaraltomaici
Nu este medic/terapeut
doaraltomaici
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul