daca iau orgametril imi afecteaza cu ceva?

16-09-2008
ana-marya
Nu este medic/terapeut
ana-marya
sunt tot eu si vreau sa va spun ca am fost si la endocrinologie, mi sa dat sa fac niste analize hormonale si am fost cu ele sa mi le citeasca sa imi spuna si mie ce se petrece cu acele analize iar doamna doctora endocrinolog mi-a spus ca nu are cum sa imi explice mie ca nu stiu daca inteleg ceea ce vroia sa imi spuna dumneaei, si mia spus sa ma prezint cu mama iar mama nu era in tara asa ca nu mam mai dus, si in momentul de fata tot plecat este asa ca nu am cu cine ma duce, de accea vreau sa stiu imi poate afecta cu ceva aceste pastile recomandate de dumneavoastra, ma ajuta si la dezvoltarea organismului?ce fel de pastile sunt normale sau anticonceptionale?va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns si de aceea vreau sa imi mai raspundeti iara sa stiu ce am de facut.VA MULTUMESC NESPUS
2 comentarii
0
16-09-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Orgametrilul te ajuta in problemele tale hormonale, !Este si contraceptiv si contine hormoni ca toate anticonceptionalele, dar in cazul tau, acesti hormoni te ajuta sa fii ca toate celalalte fete de varsta ta! Tie ti-a fost recomandat de medicul endocrinolog si trebuie sa le iei asa cum ti-a spus.Daca ai nevoie si de parerea altor medici care poate iti vor explica fara sa-ti ceara sa vii cu mama. atunci inregistreaza-te pe -------*.Dupa ce te inregistrezi, vei primi confirmarea pe adresa ta de e-mail, abia atunci vei putea sa intrebi medicii.Cred ca te vei descurca pe calculatorul tau mai ales cu manechinul !! Succes !!

(*modificat de admin)
0
16-07-2009, ora 14:17
pattty
Nu este medic/terapeut
pattty
Am 15 ani si am ciclu menstrual de 1 an.In aceasta vara o sa ma duc la mare si doresc sa imi vina menstruatia mai tarziu.Am auzit de medicamentul Orgametril.Este indicat la varsta mea si ce reactii adverse poate provoca?Va rog sa imi raspundeti la aceasta intrebare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.