daca este un pediatru in rete

10-11-2009
daniela italia
Nu este medic/terapeut
daniela italia
am o fetita de 7 ani si in ultima vreme se plinge de dureri de cap, nu foarte des dar oricum ma ingrijoreaza.in vara asta am fost in concediu in romania si am avut o nunta la iasi.a vrut sa ramana toata noaptea si a mars la culcare pe la 5 dimineata.ne-am trezit pe la 9 si cand am vrut sa urcam in masina a lesinat. am mers imediat la spitalul sf.maria, apropo am gasit medici f.buni, i s-au facut analize si i-a iesit calciul foarte scazut, a avut un tratament pe 3 luni cu calciu si vitamina d.acum eu nu stiu daca e aceeasi problema cu calciul sau durerea de cap inseamna si altceva si ce poate insemna.ce ar trebui sa fac.multumesc anticipat
2 comentarii
0
10-11-2009, ora 21:14
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Faceti o analiza si veti vedea ca ce spun eu mereu aici in forum este realitatea zilnica : calciul alopat si vitamina D nu ADUCE absolut nimic la lipsa de calciu, in cele mai multe cazuri aceasta devine si mai grava, ca sa nu mai vorbim de efectele secundare ale acestei intoxicatii cu doua substante neasimilabile de organism.

Acest lucru este stiut de multi oameni de stiinta si de mult timp dar din pacate inca nu a ajuns la urechile medicilor supraocupati cu pacientii si mai ales cu prescrierea de medicamente inutile.
0
11-11-2009, ora 11:25
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
la copiii de această vârstă durerile de cap pot fi date şi de probleme oftalmologice- e posibil ca fetiţa să nu vada bine şi să se chinuie. ar trebui să vedeţi un oftalmolog. de asemenea pot fi date durerile şi de stressul de la şcoală, de oboseală, de lipsa de oxigen în cameră- aerisiţi camera ei de cel puţin câteva ori pe zi şi mai ales seara înainte de culcare. ar trebui să repetaţi analize şi să vedeţi cum stă acum cu calciul pentru a înlătura şi această cauză şi apoi veţi vedea dacă este cazul să continuaţi tratamentul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul