de ce intarzie mensruatia asa mult???

27-07-2010
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
buna.nu mia mai venit menstruatia dupa 30 mai.la inceput am crezut k putea fi vorba de o sarcina...
am facut un test de sarcina si a iesit negativ.
am avut cateva zile scurgeri de culoare maro.dar acum sa schimbat culoarea spre galben atunci cand se usuca p lenjeria intima.???
12 comentarii
0
27-07-2010, ora 12:45
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna Georgiana ai luat anticonceptionale?aceste scurgeri ar putea fi o ciuperca(sunt ambundente.miros urat?)nush cat timp a de cand ai facut testul de sarcina?ar trebui sa mergi lu un ginecolog ;)
0
27-07-2010, ora 15:44
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
nu am luat anticonceptionale niciodata.nu sunt abundente si nici nu miros urat.si testul lam fc saptamana trecuta.
0
28-07-2010, ora 13:06
viyviana
Nu este medic/terapeut
viyviana
buna crystyna.cryss!aceste simptome le am eu...adica folosesc anticonceptionale dar la mn nu e vb doar de cateva picaturi ci este vb de ciclul lunar care curge in mod normal doar ca are un miros f ciudat fata de celelalte dati in care nu folosisem anticonceptionale iar culoarea este una normala ca si pana acum.desprece este vorba?de la aceste pastilute a aparut acest miros oribil? poate fi vorba de o sarcina? eu inca sunt in dubii...urmareste subiectul "sunt sau nu insarcinata?urgent" si spune-mi si mie despre ce poate fi vorba. mersi frumos...
0
28-07-2010, ora 13:35
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna Viviana acel miros nu este de la anticonceptionale(nu cred)cand nu ai menstruarie ai vreo scurgere ?ambuldenta ceva de genul(care in timp dak nu o tratezi isi schimba culoare(branzoasa) ? dak ai luat corect anticonceptionalele nu ai cum sa fi insarcinata asta dak ai uitat vreo pastila sh ai avut contact sexual in acea zi.
0
29-07-2010, ora 03:41
viyviana
Nu este medic/terapeut
viyviana
inteleg...nultumesc frumos!si exista totusi posibilitatea sa fiu insarcinata daca am intretinut rel sexuale iar dupa aceste relatii, la termen de 2saptamani mi-a venit si menstruatia cu intarziere de doar catevazile?iar anticonceptionalele le-am folosit imediat dupa aceste relatii sexuale neprotejate care au sfarsit cu ejacularea in interior?
0
29-07-2010, ora 09:58
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
pt.a fi protejata de anticonceptionale treb sa le iei 7 zile sh apoi poti intretine relatii sexuale, dar dak le folosesti dupa aceste relati nu te vor priteja deloc.da vrei o pastiluta de urgenta ia ESCAPELLE dak o pei pan in 72 de orede de la acel contact sexual nu ramai(nu stiu prea multe de aceea pastila dak te intereseaza cauta prospestul pe net;).anticonceptionalele trebuiesc incepute (dak le iei pt prima data sau ai factu o pauza mai mare)din prima zi a menstruatiei astfel iei cele 21 de pastilute cand le termini faci o pauza de 7 zile in care in aceva pauza iti vine menstruatia indiferent de ce zi apoi in a 8 zi incepi urmatoarea folie de pastiluti.
0
29-07-2010, ora 17:40
viyviana
Nu este medic/terapeut
viyviana
pai si pastilutele maro, cu ele ce se intampla nu le mai iau?
0
29-07-2010, ora 19:48
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
a pai nush ce fel de anticonceptionale iai, am crezut ca sunt 21de pastilute u cred ca ai 28.dak e asa iale.eu mam referit la cele de 21 de zile.
0
29-07-2010, ora 21:24
viyviana
Nu este medic/terapeut
viyviana
da eu le folosesc pe cele cu 28 de pastilute si din cate am inteles cele maro se folosesc in perioada de menstruatie
0
29-07-2010, ora 23:08
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
a da scz eu am crezut ca iei 21 sh intre folii treb sa faci pauza de 7 zile pt a-ti veni menstruatia.dar dak iei cele 28 inseana ca in foc de pauza le iei pe cele 7 maro.
0
04-03-2021, ora 17:21
Ivypink
Nu este medic/terapeut
Ivypink
Buna
In luna ianuarie am avut menstruatie cu o zi inainte de ziua normala de menstruatia Romans cont de faptului ca am menstruatii fixe, durata 28/4 iar luna acestea mi a intarziat menstruatia 4 zile. Am facut testul a iesit negativ, nu am avut dureri de spate, abdomen, etc. Ar trebui sa ma ingrijorez ? Sa consult un medic ? Nu mi s a mai intamplat asta pana acum
0
16-03-2021, ora 10:41
Mica00
Nu este medic/terapeut
Mica00
sunt practic in aceiasi situatie, am intarziere de 3 zile si imi este asa frica, in timpul relatiilor ne-am protejat, iar menstruatia mea era oarecum regulata 26 zile, 5 zile pe luna, acum insa sunt asa stresata, nush de ce intarzie- ti-a mai venit menstruatia, cat a intarziat-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •