curiozitate! E iritatie?

05-03-2007
rraul
Nu este medic/terapeut
rraul
mi a aparut in zona genitala niste mancarimi si parca pielea se decorjeste nu ma ustua nu am avut contacte sexuale neprotejate chiar a trecut cv timp.si nu ma ustura cand urinez...poate e o iritatie cv ? cine ma ajuta?
6 comentarii
0
05-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa fi facut o "ciuperca". Nu ai putea preciza mai exact unde ti-au aparut "mancarimile", inghinal, in jurul glandului, unde?
0
05-03-2007, ora 00:00
rraul
Nu este medic/terapeut
rraul
deci nu le am cu termeni medicali dar mi a aparut langa organul genital.si cum scap de ea?
0
06-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poti incerca un tratament cu Travocort crema in 2 aplicatii zilnice, dimineata si seara, timp de o saptamana. Daca simptomele se amelioreaza, mai faci tratament inca 3 saptamani aplicand crema numai seara. Daca nu, mergi la un medic dermatolog.
0
06-03-2007, ora 00:00
rraul
Nu este medic/terapeut
rraul
multumesc pt sfat am sa incerc!
0
21-11-2007, ora 00:00
update
Nu este medic/terapeut
update
ma frate si eu am la fel...mi sa inrosit pielea in jurul penisului si ma mananca de mor.cred k o sa incerc si eu acea crema.travocort...poate rezolv problema fara sa merg la doctor.
0
05-02-2009, ora 12:28
bestowman921
Nu este medic/terapeut
bestowman921
Am aceleasi simtome. Roseata si mancarime in zona limitrofa a organelor genitale, si partial pe scrot. Insa nu mai functioneaza cu travocort, am aplicat si nu vrea. Ce sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.