cura de slabire - 45 ani

31-03-2009
lakkys
Nu este medic/terapeut
lakkys
buna seara. ma numesc laura si am 45 de ani. as dori sa aflu si eu un raspuns la o intrebare.as vrea sa slabesc c am 3-4 kg si nu stiu cum sa fac; eu am o situatie mai speciala ca sa zic asa.in anul 2002 am fost diagnosticata cu un cancer la colon, am facut iradieri ceea ce a dus la incetarea ciclului menstrual, astfel instalandu se menopauza la 38 de ani. timpul a trecut si eu am c am luat in greutate.inainte sa ma inbolnavesc aveam in jur de 52 de kg si inaltime de 1, 65. acum am c am 56 de kg si parca am mai scazut in inaltime (asa mi se pare mie deoarece am si osteoporoza dar poate nu e asa)acum ce sa va spun mi as dori sa mai slabesc un pic si nu stiu cum sa fac, nu stiu daca am voie sa fac fitnes.tot ceea ce stiu este ca mi doresc f tare sa mai slabesc un pic si sa fac ceva sa mai fortific muschii corpului pt orice sfat va multumesc anticipat
2 comentarii
0
30-06-2010, ora 13:35
simosim
Nu este medic/terapeut
simosim
buna. eu am avut probleme cu greutatea. acum miam comandat un produs sa vad ce stie sa faca. am auzit de la o prietena ca la ea a dat rezultate
-*



(*modificat de administrator)
0
17-07-2010, ora 18:36
mitza81
Nu este medic/terapeut
mitza81
schimba alimentatia.mai putine grasimi si carbohidrati si mai multe proteine.de exemplu in loc de carne de porc, baga peste fript sau fiert, slate si alte tipuri de verdeturi ca acum se gasesc din belsug, lapte degresat sau daca poti lapte de soia care e foarte bun si ceai verde si paine putinica.bineinteles nu uita nacesarul de apa zilnic, si multa rabdare si or sa apara si rezultate in timp, ca dietele cu efect rapid nu fac bine nici la suflet nici la trup.si nu uita sa faci miscare.nu trebuie sa alergi neaparat ca la maraton si nu avea incredere in pilulele de slabit, sunt o mare pacaleala care iti poate deregla metabolismul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.