cum sa incetinesc scurgerile mari cauzate de fibroame?

17-04-2009
maya.
Nu este medic/terapeut
maya.
m-am documentat pe internet si am ajus la concluzia ca am fibrome.mama mea a tot insistat sa merg la un medic ginecolog, dar nu pot, imi este frica.am citit pe internet ca pentru a scapa de aceste fibroame este nevoie de operatie.mai am o luna si un pic pana la bacalaureat, si nu as putea face aceasta operatie, as pierde mult de la scoala.mi-este frica sa nu am acele scurgeri foarte mari in perioada in care voi avea examenul de bacalaureat.ce as putea lua pentru a incetini acele scurgeri mari?sau ceva tratament pentru fibroame ar fi?va rog foarte mult sa ma ajutati.
2 comentarii
0
17-04-2009, ora 17:04
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cel mai bine asculta de mama ta si mergi la un medic ginecolog sa iti dea un tratament!Ii poti spune medicului despre bac si el iti va recomanda un tratament adecvat!Plus ca nu ai de unde sa stii ce ai pana nu te vede ginecologul!Hai fa-ti curaj si nu mai amana, ca exista posibilitatea sa nu fie asa cum crezi!!
Paste fericit!!
0
12-05-2009, ora 22:37
mmungiu
Nu este medic/terapeut
mmungiu
Buna!
Trebuie sa mergi cat mai repede la un medic. Iti spun asta din proprie experienta. In caz ca ai fibroame, te rog din suflet NU TE OPERA! Tu trebuie sa ai copiii! Sunt si alte alternative: de exemplu EMBOLIZAREA.
Asta am facut si eu si ma simt super! Spitalizarea este de numai o zi! Si in scurt timp esti ca noua! Daca vrei mai multe amanunte trimite-mi -
Multa Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.