cum as putea sa ma vindec de infectia urinara? | Forumul Medical ROmedic

cum as putea sa ma vindec de infectia urinara?

16-10-2009
anam84
Nu este medic/terapeut
anam84
Buna. Am 25 ani si sufar de infectie urinara repetata. Pot sa zic ca ma racesc des cam de la varsta de 16 ani. Am fost la medic ginecolog de nenumarate ori deoarece credeam ca e o problema ginecologica. Am fost si la policlinica la un medic urolog, dar fara rezulatate. Mi s-au facut analize, mi-au dat antibiotic si credeam ca este rezolvata problema. Starea mea de sanatate se amelioara o perioada dupa tratamentul cu antibiotic, dupa care recidiva. Eu cred ca deja organismul meu s-a obisnuit cu antibioticele pt ca nu mai reactioneaza la ele.
Ideea este ca au trecut anii si eu sunt tot la fel, nici urma de vindecare. Am niste dureri groaznice in zona genitala si mai ales a vezicii. Merg foarte des la baie, simt ca nu mai rezist sa tin urina. Daca stau pe spate simt ca trebuie sa urinez mai des. Am simtit de multe ori cand merg la baie ca mi se blocheaza si rinichiul din dreapta (nu as vrea sa va spun ce durere ingrozitoare). Sunt speriata ca aceste raceli o sa-mi afecteze posibilitatea de a avea un copil.Sper din suflet ca cineva o sa citeasca "oful meu" si o sa ma sfatuiasca ce sa fac sa scap de acest chin, de aceste dureri si nopti nedormite (doarece trebuie sa ma trezesc ff des sa meg la baie). Eu sunt din Cluj, daca cineva cunoaste un medic adevarat care sa ma ajute sa ma tratez v-as fi foarte recunoscatoare, adevarul este ca deja am inceput sa-mi pierd increderea in medicii pt ca am fost destul la clinici si spitale fara rezultat. Multumesc din suflet.
4 comentarii
0
16-10-2009, ora 16:18
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti de urgenta la un medic homeopat cu experienta. Astfel de probleme nu trebuie tratate neaparat de cel mai bun bun doctor, este destul de usor in a gasi remediul potrivit. Remediile homeopate vindeca eficient astfel de probleme. Daca cumva dureaza mult pana primiti o programare v-as putea recomanda un remediu pe care il gasiti la o farmacie homeopata.
0
16-10-2009, ora 16:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Antibioticele agraveaza boala si o fac cronica slabind sistemul imunitar si nu aduc NICI CEL MAI MIC FOLOS asa cum ati vazut singura. Le puteti lasa pe vesnicie daca va realizati singura acest lucru, mai ales pt. astfel de probleme, caci mariti prin folosirea lor doar nr. de bacterii in corp si cifra de afaceri a concernelor.
0
16-10-2009, ora 16:55
anam84
Nu este medic/terapeut
anam84
Spuneti-mi va rog despre ce remediu este vb. Multumesc
0
16-10-2009, ora 17:40
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu merge chiar asa, sunt multe remedii care se potrivesc, trebuie ales CEL potrivit pt. dvoastra, trebuie sa-mi spuneti mai multe despre simptome.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.