cum aflu daca sunt gravida

27-04-2012
iulia.ioana
Nu este medic/terapeut
iulia.ioana
as vrea si eu un raspuns va rog in data de 14.04 am avut menstruatia si am terminat in data de 19.04...problema mea este ca dn data de 19.04 am avut relatii sexluale cu iubitul meu neprotejat este posibil sa raman asa de repede gravida?ce vreau sa zic este ca...au trecut doar 9 ile de la terminarea ciclului si am dureri de sani ametesc de cap stari de oboseala crampe abdominale si in data de 27.04 cand am facut dus am observat un lichid de culoare alba dar nu foarte alba curgandumi din sani.ce sa fac?a face un test de sarcina este prea repede????
3 comentarii
0
27-04-2012, ora 18:20
bebelusika2011
Nu este medic/terapeut
bebelusika2011
mai recomandabil ar fii sa mergi la doctor.iar un test nu costa mai mult de 5 lei.si scapi si de gandul asta...
0
27-04-2012, ora 19:34
iulia.ioana
Nu este medic/terapeut
iulia.ioana
dar din cat am inteles tesul arata rezultatul numai dupa cateva zile da la intarzierea ciclului...este adevarat? Cat despre doctor am nevoie de o programare care ma va programa numai dupa 2 saptamani, un test de sarcina electronic este mai sigur? Pt k in italia cele banda nu sunt prea sigure...iti multumesc pt raspuns
0
27-04-2012, ora 20:02
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.simptomele in cazul unei sarcini nu apar atat de repede
2.mergi la un control urgent, nu e normal sa-ti curga lichide din sani.In functie de aspectul secretiei, pot fi implicate mai multe boli: o secretie seroasa, intr-o leziune a unui canal; o secretie sanguinolenta, intr-o tumora benigna (papilom intracanalicular) sau maligna (cancer intragalactoforic). In 90% din cazuri, secretia mamelonara este expresia unei afectiuni benigne.
3.testele se fac la 3 saptamani dupa contactul sexual sau la o saptamana dupa intarzierea mebnstruatiei, pentru acuratete
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •