cum adica fara cafea in homeopatie?

28-11-2008
smarald
Nu este medic/terapeut
smarald
am inceput de 2 zile tratament homeopat. Doctarita mi-a zis sa nu mananc si sa nu beau nimic 30 min. inainte si dupa remediu si sa nu folosesc deloc menta pe timpul tratamentului. Am citit acum ca in ziua in care iei tratamentul sa nu bei cafea. Mie nu mi-a zis nimic de cafea. Cum sa nu beau cafea in ziua in care i-au tratamentul? EU I-AU TRATAMENT IN FIECARE ZI, DIMINEATA, PRANZ SI SEARA. Voi stiti ceva de cafea ca ar fi interzisa pe timpul tratamentului?
8 comentarii
0
03-12-2008, ora 10:13
smarald
Nu este medic/terapeut
smarald
tot pe forum a scris daca nu ma insel dr. dragomir. Ma bucur ca am primit si eu un raspuns. Am probleme cu caderile de glicemie, scade pana la 45. De 1 an umblu din doctor in doctor si asa am ajuns la homeopatie. Crezi ca m-ar putea ajuta? Ai facut tratament homeopat?
0
21-01-2010, ora 00:47
dana46
Nu este medic/terapeut
dana46
Locuiesc in Bucuresti, am probleme gastro si endocrinologice si am nevoie de un medic homeopat.
Ma ajutati cu o recomandare ?
Multumesc.
Sanatate si Doamne ajuta!
0
12-02-2010, ora 11:52
Ole-Ot
Nu este medic/terapeut
Ole-Ot
Buna, sunt Oti din Brasov, iar in urma cu trei luni am inceput si eu un tratament homeopat, pe care inca nu l am terminat. Dar cu toate astea beau cafea in fiecare zi, iar pilulele le iau la fel dimineata, pranz, seara. Este adevarat cu nu trebuie mancat si baut nimica cu 20-30 minute inainte si dupa, cum de latfel este interzisa si menta.
Sanatate multa!!!!
0
15-02-2010, ora 10:46
o zi buna
Nu este medic/terapeut
o zi buna
Substantele puternic aromate, precum cafeaua s.a., este util sa le evitati. Remediile homeopatice sunt in cantitate f mica si pot fi inhibate (deloc, partial sau total) de substante mai concentrate. Exista studii in Romania facute de catre dr Alecu, care face cercetare clinica homeopatica. Aceste studii au demonstrat eficienta unor remedii chiar si in cazul asocierii cu substante puternic aromate, precum menta.
Fiecare doreste ca tratamentul pe care-l urmeaza sa aiba un maxim de eficienta, pentru a putea beneficia cat mai mult posibil. Deci, incercati sa va gasiti o cafea fara cofeina sau un inlocuitor, care poate fi consumat pe perioada tratamentului; sau deloc.
0
22-05-2012, ora 17:54
master4mariners
Nu este medic/terapeut
master4mariners
Am inceput de azi sa iau tratament homeopatic. as vrea sa stiu daca am voie sa beau ceai verde in timpul tratamentului si daca da la ce interval inainte sau dupa granule pot sa il beau. multumesc anticipat
0
23-05-2012, ora 07:48
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Puteti, daca il beti la cel putin doua ore inainte sau dupa luarea remediilor.
0
23-11-2015, ora 15:31
Argeşanu
Nu este medic/terapeut
Argeşanu
Bună ziua, in anul 2004 am aflat că sunt purtătoare de vhb. De vreo 2 ani repet analizele la Victor Babes. Rezultatul ultimelor analize este următorul: Viremie- 314/ ml Fibromax- A0 A1, F0 F1S0 N0 H0( Roche). Întrebarea mea este: Ce pot să fac ca să elimin virusul din corp. (am înţeles că se poate) menţionez că nu urmez niciunu tratament.vă mulţumesc. Georgeta.
0
23-05-2018, ora 17:43
Bad mama
Nu este medic/terapeut
Bad mama
Bună ziua. Ceai de salvie sau comprimate cu salvie tot așa la 2 ore distanta ? Mulțumesc!

Doua remedii ( pentru aceasi problema ) - atunci când nu știm exact care e cel mai bun pt persoana noastra)- se pot lua concomitent? Adică în aceeași zi, la interval de 2-3 ore ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.