crize ovariene cu dureri severe

18-04-2008
ianni_
Nu este medic/terapeut
ianni_
aceste crize incep cu niste intepaturi in zoa ovarelor apoi dintr-o data te iau niste dureri regulate si severe ca si niste contractii...burta se blocheaza si instant ai impresia ca nu te poti misca.nici nu te poti misca pentru ca orice miscare ti se pare prea brusca si te doare si mai tare...cum trece?nici ewu nu stiu...de cateva zile am suferit o astfel de criza iar medicii de pe salvare imi dau algocalmin..nu mi se pare normal.sunt niste dureri extraordinar de severe sa nu zic ca 2 zile dupa nu mai esti buna de nimic...fetelor imbracativa bine si aveti grija de sanatate ca nimic nu e mai pretios
2 comentarii
0
18-04-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
In primul rand trebuie sa faceti o ecografie transvaginala si in functie de rezultat vi se va adminstra un tratament.Probabil ca acesta va consta in antibiotic si antiinflamatorii.
Toate cele bune.
0
12-07-2010, ora 01:39
cristinaicobescu
Nu este medic/terapeut
cristinaicobescu
stiu ce zici...si eu am avut parte de asa ceva acu un an si serile trecute...vreau sa iti spun k am simtit k mor de durere...a fost groaznic...nu stiam ce sa fac...ce sa iau...cum sa stau in pat...plangeam de disperare si durere si nu era nimeni cu me decat pisoiasul meu...am incercat sa fac un dus fierbinte care m-a doborat atat de tare incat era s aimi pierd cunostinta...dupa vreo 10 minute a inceput sa devina suportabil insa incepuse sa ma doara muskii intercostali, mana dreapta...umarul de fapt...articulatia scapulo humerala asa de intens incat aveam impresia ca cineva ma sectioneaza cu un cutit pe bucati...intrun decurs de 30 de min am reusit sa adorm...am dormit in jur de 3 ore...atat de profund de park am avut o lupta de secole.knd mam trezit abea ma puteam misca..umblam cocosata...nu puteam tusi respira normal...etc...a 2 a noapte al fel..speram k a trecut k ultima oara...insa ma luat din nou.am fost la ginecolog cu cateva sapt in urma nu mia gasit nimic...fapt care ma duce la intrebarea ce as p[utea avea?si asa am ajuns aici...pe forumul acesta...poate imi explica cineva mai amanuntit pt k eu in momentul de fata gasesc ajutor in ketonal care stiu k nu este tocmai cel mai indicat medicament...ma rog k in noaptea asta sa imi fie bine...as prefera sa ma doara orice altcva decat ovarele...e un iad...ipt 10 min cat a durat am fost inutila...e o durere continua care nu are remediu oricum ai sta sau ai face...in acele 10 min as fi preferat sa mor usor decat sa traiesc real acele dureri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probleme ovariene
  •