crize grand mal

07-07-2009
euyoeu
Nu este medic/terapeut
euyoeu
crizele de grand mal sunt una si aceiasi cu epilepsia???? tratament pt aceste crize (prima la varsta de aproape 28 iar apoi la un interval 9 zile 2 consecutive la un interval de cateva ore intre ele )mie mi-e frik sa nu fie una si aceeasi cu epilepsia, si sa nu dureze o viata k decat asa mai bine nu mai traiesc !!!!:( mi-a fost prescris depakine 500 2/zi 1aimineata si 1seara, dormicum 1seara deoarece am MARIinsomnii nu pot adormii nici cu acesta, adorm numai pe la 3-4dim, aceste insomnii mi s-a spus k sunt si din cauza k eu am avut un ser viciu de ospatar unde ajungeam numai pe la 2-3 acasa maii puti duminik -cand era liber
Mie m-i s-a spus din spital k ar fi in urma amestecului de tramadol cu benzodiazepine si sevrajul de stuperfiante si anume heroina pe care incepusem sa o reconsum dupa o pauza de 4 ani de pauza si recidivata de 1an de zile, prima criza am avut-o in sectia de dezintoxicare, apoi urmatoarele 2acasa.Am ajuns in urma celor 2 la spital al neurologie unde mi-s-au facut si analize de sange si tomograful si ekg si eeg.toate rezultatele bune!dar k diagnostic a fost trecut crize de grand mal mie nu mi s-a spus nimic decat sa ma feresc sa mai beau excitanti pt creier incepand de la cafea si terminand cu alcoolul, cu toate acestea nu ma pot abtine de la o cafea dim dar fffffoarte slaba.De cand iau acest tratament (aprox.10 -15zile nu am mai avut crize dar in schimb nu pot sa dorm noaptea decat daca ma fortez si am mari dureri de cap ziua, si tot ziua am momente cand sunt fffoarte molesit fara pic de putere in mine, dar am si zile cand ma simt bine.intrebarea mea catre cunoscatori /cei care poate vor citi acest mesaj este:daca ati mai intalnit cazuri ca mine care sa faca asemenea crize in urma consumului de droguri in amestec cu medicamente???, daca aceste crize sunt una si aceeasi cu epilepsia ??? de ce am dureri de cap nu foarte tari dar fffoarte persistente??/ daca v-oi avea sanse sa nu mai am aceste crize niciodata?
la ora actuala mi-e frik sa plec a ma angaja k nu cumva sa ma ia vreo criza dinaceasta la munk, este posibil??
intrebari ar fi mai multe, dar cred k sunt deajunse cele pe care vi-le-am adresat, cu rugamintea k mi se va gasi si mie un raspuns la ele, va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.