crize de rinichii dese, va rog sa ma ajutati!!!!

19-12-2009
djeusebyo
Nu este medic/terapeut
djeusebyo
Buna ziua!Am 26 ani si tot timpul anului 2009 m-am confruntat cu aceste crize dese de rinichi.Durerea pleaca de la burta jos si se continua in partea stanga, ma ustura la urinare, am senzatii de urinare si nu pot sa fac.am ajuns de multe ori la urgenta deoarece durerile nu treceau nici cu calmante si vomitam iar dupa perfuzie durerile dispareau.Tin sa mentionez ca acum un an am avut un calcul la rinichiul stang cam de vreo 2mm, iar de-atunci am aceste crize, cam la 1-2luni.Acum sunt sub tratament, iau uricol efervescent de 2/zi si nolicin 1 la 12ore.Ideea e ca mai am aceste senzatii de usturime jos la burta, si senzatii de urinare, am o senzatie de discomfort si stau cu teama sa nu am iar durerile alea ingrozitoare, mereu asa simteam inainte sa fac acele crize.De multe ori am aceste senzatii si se contiunua si dupa actul sexual.Sa nu fie de la rinichi?Ce credeti ca ar trebui sa fac?analizele mi-au iesit ok, n-am avut febra, analiza la uirina nu mi-a gasit infectie.ce-ar putea fi?Va rogsa ma ajutati ca aceste crize imi fac viata grea si stau si ma gandesc numai la rau.Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.