crize comitiale gm

25-04-2007
cristiano
Nu este medic/terapeut
cristiano
baiatul meu are 22 de ani si o inaltime de 145 si 30 kg a fost diagnosticat cu nanism hipofizar encefalopatie infantila sechelara epilepsie crize grand mal cu modificari eeg hipoacuzie de perceptie bilaterala avand certificat de handicap doar de 1 luna, sa nascut cu o greutate de 3800gr si 52 cm pana la 2 ani a zis mama tata si alte cuvinte dar la 2 ani si jumatate a fost operat de iernie strangulata la urgenta peste 6 luni a fost operat din nou tot de iernie de la prima anestezie care cred ca a fost prea puternica nu sa mai manifestat capana atunci, imi pun intrebarea unde sa ma duc si ce sa fac caci am umblat peste tot unde ni sa spus si nu avem nici un rezultat va rog ajutatine caci vrea sa fie si el un bait ca cei de varsta lui mai inalt si mai puternic spunetine ce trebui sa facem va multumim!
3 comentarii
0
30-04-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Din pacate, nu stiu ce sa va raspund. Nu sunt endocrinolog, si nici nu stiu ce scrie pe certificatul de handicap al fiului. Merge bine pe picioare ? Mai face crize ? A ramas cu handicap de intelect ?
Din pacate, la noi in tara serviciile pentru adultii cu handicap sunt destul de rare iar eu personal nu stiu unde sa va indrum.
0
30-04-2007, ora 00:00
cristiano
Nu este medic/terapeut
cristiano
merge bine pe picioare, nu a mai facut crize din luna noiembrie 2006, are pus diagnostic de retard psihic la limita normala amers la scoala normala 8 clase acum in afara de faptul ca este foarte marunt si putin cam slabut pentru varsta lui de22 ani nu are curaj sa se descurce singur in afara casei deci el pe certificatul de handicap are scris urmatoarele diagnostice; nanism hipofizar, encefalopatie infantila, hipoacuzie bilaterala, epilepsie. are gradul 2 accentuat tocmai de aceea nu stiu unde sa ma mai duc pentru ca de la varsta de 6 ani am facut tot felul de analize si totusi nu stim un diagnostic clar tot ceea ce vam scris rezulta din tot ce am facut pana in prezent, de aceea vreau sa mi se dea si alte recomandari
va multumesc pentru ajutor.
0
24-05-2007, ora 00:00
Andrew
Nu este medic/terapeut
Andrew
Am 20 de ani si sunt diagnosticata avand NANISM ACONDROPLAZIC.as avea nevoie de informatii privind tratamente pentru crestere.va roag sa imi trimite-ti orice informatie aveti pe adresa
-, , , , , , va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: