crize comitiale?

24-03-2009
dany72
Nu este medic/terapeut
dany72
Baiatului meu de ziua lui pe 15 martie, a facut o criza mi s-a spus de catre medicii de pe salvare ca este o criza comitiala, nu a facut spume criza a contat in privire fixa, nu mai putea respira, ii luase mana dreapta, adica avea ca un fel de spasme si ochii la un momendat ii dadea peste cap, l-au resuscitat mai mult de jumate de ora, in acest timp a facut si un scaun, sa mentionez ca el are si intarziere pshiho-motorie si dislexie, dar pana acum nu a mai facut astfel de criza.In acea seara a consumat o bautura energizanta si un suc cu cofeina si avea de altfel emotii fiind ziua lui, el fiind o fire emotiva. A stat internat la spitalul de copii grigore alexandrescu, acolo i-au facut analize si i-a iesit usor alcool in sange celelalte analize fiindu-i bune, dar m-am mirat de la bautura energizanta sa iasa alcool.L-am dus la obregia i-am facut RMN, EEG si i-au iesit bine, am facut tot ce mi s-a cerut dar un diagnostic clar nu am, criza nu a mai facut, doctora a spus ca dupa doar o criza nu se da tratament dar el avand intarzierea mintala a zis ca e posibil sa mai faca si mia prescris TRILEPTAL o pastila seara, va dati seama ce este in sufletul unei mame cand se intampla atatea nenorociri la unicul copil, de aceea va rog din suflet daca este cineva in masura sau sufera de astfel de crize sa-mi scrieti daca intradevar sunt crize comitiale, daca tratamentul este bun sau trebuie sa ma mai vada si alt neurolog, ca-mi mai spunea cineva ca daca a facut doar o criza si i se da tratament, tratamentul ii poate declansa si alte crize, eu incurajandu-ma m-am gandit ca a fost fe fond emotional, oboseala si nu se v-a mai repeta, asa ca astept sfaturide la voi.MULTUMESC
1 comentarii
0
08-04-2009, ora 11:27
adnana28
Nu este medic/terapeut
adnana28
buna,
si sotul meu a facut pe 3 ian. o criza comitiala si dupa ce am facut un tomograf ia iesit ca are o tumoare pe creier.
am fost la bagdasar arseni la bucuresti si pe 14 ian la operat, a avut un cavernom de tip vascular congenital, acum face tratament cu carbamazepin si este ok
a stat 2 luni in medical iar apoi a inceput serviciul e f. bine
daca vrei ia legatura cu dr. sasaran alexandru el la operat e la et. 7 la sp. bagdasar arseni e f. bun medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.