criza de fiere, ajutor

07-06-2013
Diana Irina
Nu este medic/terapeut
Diana Irina
Buna ziua!ieri la pranz am inceput sa vomit, am vomitat tot ce am mancat si dupa am vomitat numai un lichid verde-galbui si foarte amar, mentionez ca de aproximativ 2 luni iau ursofalk pentru topirea pietricelelor, nu a putut dormi toata noapte si imi era foaarte sete si cum beam o gurita de apa o vomitam.am luat si niste no-spa dar le-am vomitat...am zis ca poate imi a calma durerile...iar astazi imi este frica sa mananc sau sa beau ceva, ce se intampla?sau ce pot lua pt a calma starea de voma, plus dureri de cap si frisoane.va multumesc
2 comentarii
0
09-07-2013, ora 00:01
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Colecistita acuta sau reactie adversa la ursofalk...mergeti inapoi la medicul care a prescris ursofalk!
0
15-07-2013, ora 02:25
florinu
Nu este medic/terapeut
florinu
Din ce stiu eu de piatra la fiere se poate scapa doar prin operatie, sau te mai poti itretine cu regim, faa prajeli, faa grasimi, maioneze, seminte de orice fel in genera tot ce contine grasimi si colesterol.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici