criza biliara

12-06-2007
tibisza
Nu este medic/terapeut
tibisza
as dori sa-mi spune-ti ce as putea avea, si cum sa ma tratez. intr-o dimineata am baut o cafea si la vreo oram-a durut in partea dreapta si mi s-a facut amar in gura.pana seara mi-a trcut.seara insa am mancat doua oua si in cursul noptii m-am trezit la ora 2 cu o durere cumplita in partea dreapta.m-am tot fortat sa vomit dar foarte greu am reusit. abia spre dimineata am reusit sa adorm.in ziua urmatoare am mincat la regim desi am avut tot timpul o senzatie vaga de greata.ziua urmatoare am observat ca pe ochiul drept niste pete de sange si o culoare galbuie.senzatia de greata o mai am si azi[la doua zile]si petele de pe ochi s-au tras un pic.crede-ti ca pot sa am hepatita s-au sunt urmarile de la criza de bila? mutumesc anticipat. ps.mentionez ca am avut hepatita acum 20 de ani si acum am varsta de 37 de ani
1 comentarii
0
21-07-2008, ora 00:00
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
Pentru siguranta, puteti face analizele pentru ficat: TGO, TGP, bilirubina, gamma GT, fosfataza alcalina, dar cel mai probabil e vorba de diskinezie biliara, asa ca trebuie regim si tratament cu Fiobilin sau Liv 52 o perioada. Cat priveste microhrmoragiile pe conjunctiva ochului drept, e posibil sa fi aparut de la efortul de varsatura, dar e foarte important sa va masurati tensiunea arteriala, pentru ca poate fi crescuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.