crioglobulinemie, bilirubina, HCV

31-05-2009
corinaanca
Nu este medic/terapeut
corinaanca
buna ziua, din pacate nu am acum rezultatele analizelor, dar mama e tot mai rau. acum o luna a fost internata, avand bilirubina extrem de ridicata, era portocalie verde peste tot.De mai bine de 6 ani a fost suspecta de lupus, tratata ca atare, apoi a fost diagnosticata cu hcv, si s-a autoinjectat cu interferon(cred )timp de un an si sufera de crioglobulinemie.
Markerii tumorali au fost ridicati acum o luna, d-nul doctor zicea ca e extrem de grav, apoi dupa 2 sapt, bilirubina a inceput sa scada usor, la fel si markerii.
acum creste din nou. nu reusesc oricat citesc sa leg afectiunile acestea si...sa deduc mortalitatea.
mama nu a baut, nu e ciroza alchoolica. o dor groaznic si incheieturile sau chiar i se blocheaza. in ultimii ani a facut si pneumonie, de mai multe ori(3)
Voi reveni cu date concrete, dar as vrea sa stiu daca HCv provoaca aceste dereglari, sau toate combinate sunt defapt.
faze ale cancerului hepatic... in stadiu avansat.
PS : acum o luna cand bilirunina era mare, f mare, ni s-a spus ca o interventie chirurgucala e inutila pt ca tubul respectiv e prea afectat, leucocitele putine, in prag de leucemie-dar nu chiar- si saraca mama mai are si nenorocul sa aiba grupa sangvina 0 negativ.
CE SA MAI ANALIZAM?CUM SCADEM BILIRUBINA? SE AUTOINFECTEAZA ORGANISMUL?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.