crestor si afectiunile ficatului.urgent, va rog!

07-12-2007
karstin
Nu este medic/terapeut
karstin
la un colesterol de 660, examen ecografic: hepatomegalie globala stadiu 2 si steatoza hepatica, se poate administra crestor?va rog raspundeti urgent!multumesc
4 comentarii
0
08-12-2007, ora 00:00
scarlet
Nu este medic/terapeut
scarlet
am citit recent pe un site ca simvastatinul poate declansa decesul la pacientii cu infarct.Doamne, e adevarat?????
0
27-12-2007, ora 00:00
brianna
Nu este medic/terapeut
brianna
pentru colesterol sunt atatea tratamente naturiste care nu ofera nici un risc.asociati si un regim de viata si veti vedea rezultatele.
Dr Mihaela G.
0
22-03-2008, ora 00:00
momo
Nu este medic/terapeut
momo
Sora mea are cancer cu metastaze de carcinom nediferentia cu arii mari de necroza.placardele tumorale prezinta dispozitii perivasculare iar celulele tumorale sunt mai mari, pleomorfe cu citoplasma clara sau palid eozinofila.Rata mitotica foarte crescuta(MICROSCOPIE). Tumora cerebrala multipla parieto-occipitala stanga si intracerebeloasa dreapta(DIGNOSTICUL CLINIC).I-au extirpat trei tumori de la cap si una a ramas.Punctul de plecare mamar care a fost extirpat.Va rog sa-mi spuneti daca ar ajuta-o Reis hi Balanse, Cllorobalanse si CllorelaPlus.Daca nu o ajuta ce imi recomandati?
0
11-11-2008, ora 01:09
kristinaminune
Nu este medic/terapeut
kristinaminune
URGENT!.Cine cunoaste diabetul foarte bine, v a rog din suflet sa-mi raspundeti pe cat mai repede posibil.Fetita mea are 2 anisori si 11 luni.Pe data de 1 noiembrie, din somn sa trezit varsind era 7 dim.LA ORA 9 primea deja perfuzii.In acest interval de timp copilul varsa din 5 in 5 minut.La dif de cateva ore nu mai avea absolut nimic...a doua zi la vizita am primit rezultatele analizelor glicemia era 135, am cerut repetearea a doua zi chiar daca mincase si primise glugoza si cu toate asteaa iesit 59 la repetare.Ce pareri aveti? poate fi cauza unei infectii la stomac pt ca si leucocitele au iesit foarte mari34000 enorm de mult, iar la repetare au scazut la 15400. Am consultat medici, persoane sufera de aceasta boala si toata lumea imi zice ca nu este diabet si mai adaug ca aceasta criza a mai facut-o in urma cu cu 9 luni, Caut raspunsuri disperata, sunt cu nervii la pamint nu ma mai recunosc.ASTEPT RASPUS. V A MULTUMESC DIN SUFLET. CRISTINA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.