cresterea in inaltime

04-06-2006
baby_blu
Nu este medic/terapeut
baby_blu
Eu pot sa ma consider inca un copil- am 17 ani. As vrea f mult sa mai cresc, macar 3-4 cm. Am 1, 66 m acum, nu cred ca as mai creste "natural" ca sa zic asa. Ce medicamente/hormoni sa iau? Poate ca il considerati un moft, dar nu e asa.
30 comentarii
0
10-01-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
sfatul meu e sa nu iei niciun medicament indiferent de natura lui.ca sa fi sigur daca mai poti creste fa o radiografie dupa indicatiile unui ortoped si lasa-l pe el sa-ti spuna daca mai poti creste sau nu.daca nu te convinge mergi la un endocrinolog si cere-i sfatul.NU INCERCA MEDICATIA HORMONALA!!!!!!!!!!!!
0
14-02-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
1, 66 nu e o inaltime foarte nepotrivita, dar poate si parintii tai au inaltimi asemanatoare sau chiar bunicii! Iti ofer si eu acelasi sfat ca si cel de mai sus: nu incerca medicatia hormonala, eu personal nu am incredere in asemenea tratamente!
0
06-06-2007, ora 00:00
mario22, 170cm acum 2luni, acum 173cm..and going up...
Nu este medic/terapeut
mario22, 170cm acum 2luni, acum 173cm..and going up...
DRAGI PRIETENIi, si eu am avut aceiasi problema, stagnarea inaltarii.Stiam ca singurele metode de a mai creste la 23 de ani erau injectiile cu hormoni de crestere sau prelungirea membrelor prin interventie chirurgicala dar fiecare aveau parti negative, unele sant periculoase iar celalalte sunt foarte costisitoare si dureroase.Pana cand un prieten mi-a aratat un produs nutritionist 100% natural si fara nicio reactie negativa.La inceput am fost sceptic in privinta eficientei acestui supliment dar mi-am luat inima in dinti si am cumparat acest produs este un pic cam scump dar nu se compara cu pretul unei interventii chirurgiale pt prelungirea membrelor, oricum, nu aveam nimic de pierdut.Tin sa va anunt ca a trecut o luna si doua saptamani si am crescut 3 cm.Este nemaipomenit !!!! In plus am devenit o adevarat enciclopedie in cresterea in inaltime asa ca nu ezitati sa ma intrebati orice doriti.
0
06-06-2007, ora 00:00
mario22, 170cm acum 2luni, acum 173cm..and going up...
Nu este medic/terapeut
mario22, 170cm acum 2luni, acum 173cm..and going up...
Nu pot spune numele produsului aici pe site dar dati singuri pe GOOGLE crestere in inaltime si o sa gasiti voi singuri.bafta.
0
07-06-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
mario am o rugaminte.sa ne tii la curent cu evolutia asta.daca apar efecte secundare sa ne anunti si pe noi.eu sunt kinetoterapeut si sigur sunt sceptic in privinta oricarei medicatii in acest scop.pe moment s-ar putea sa fie totul ok dar ma refer la efectele care apar dupa o perioada lunga, luni sau chiar ani.merci
0
26-06-2007, ora 00:00
mario22, 170cm acum 2luni, acum 173cm..and going up...
Nu este medic/terapeut
mario22, 170cm acum 2luni, acum 173cm..and going up...
stati linistiti domnu' dr. adrian k..Inainte de a cumparat produsul am documentat mult si cum vam mai zis eram sceptic in privinta eficacitatii acelui supliment.
''Cand am intrebat toti doctorii, nutritionistii din oras mi-au zis ca nu este niciun medicament care sa ma ajute sa mai cresc la varsta mea iar cand le-am dus suplimentul sa-l vada si sa-mi spuna daca poate sa aiba efecte secundare, negative mi-au spus ca contine Arginina si ornitina, si mai nu stiu ce, care cica, sunt aminoacizi naturali si nu au niciun efect negativ''
Mai mult, mi-au spus ca intaresc si sistemul imunitar.
Ceea ce e ok, nu?
Se vede ca studiile medicale noastra sunt ramase muuult in urma, (ca si orice alt domeniu) fata de America.(acolo e produs).
Si sa intelegi mai bine asta NU E ADMINISTRARE CU HORMONI, CI E UN STIMULENT AL HORMONULUI DE CRESTERE.
Ce parere aveti, e o diferenta, nu...!!!
0
26-06-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
in primul rand nu sunt doctor ci kinetoterapeut.eu nu am spus ca produsul pe care il folosesti este pe baza de hormoni, am spus doar ca nu este buna medicatia hormonala.eu te felicit pt progresele facute si s-auzim numai de bine.
0
01-07-2007, ora 00:00
robertovama
Nu este medic/terapeut
robertovama
salut mario22, nu stiu daca ai primit mesajul meu dar daca da scuze ca ma repet:))...
sunt disperat din cauza inaltimii mele am 21 de ani si am 1.71si nu stiu ce as putea sa fac.Am auzit de rezultatele tale miraculoase si ma bucur pentru tine.Ai putea sa-mi trimiti numele produsului pretul si de unde as putea s-al iau -
Daca chiar vrei sa ajuti acum ai posibilitatea...mersi mult
0
13-07-2007, ora 00:00
black_unicorn
Nu este medic/terapeut
black_unicorn
buna mario.Te rog trimite-mi si mie pe mail numele produsului de care vb mai sus si de unde as putea sa-l cumpar.ms mult si te rog nu ma uita, am urgent nevoie de acel produs.
-
0
13-07-2007, ora 00:00
alina20
Nu este medic/terapeut
alina20
Nu pot spune numele produsului aici pe site dar dati singuri pe GOOGLE crestere in inaltime si o sa gasiti voi singuri.bafta.
nu prea ne e de ajutor raspunsul asta...as dori sa-mi trimiti daca se poate numele produsului si de unde il pot cumpara si poate cat te-a costat.Mersi mult!-(_o adica o de la om de ex. ca lumea mai incurca:-)
0
09-08-2007, ora 00:00
sefatarebek
Nu este medic/terapeut
sefatarebek
mario spune-mi te rog cum se numeste medicamentul k am cautat p google d am innebunit. -
TE ROG FOARTE MULT
kiar am nevoie. Iti multumesc anticipat!
0
01-11-2007, ora 00:00
4llex
Nu este medic/terapeut
4llex
la fel...pt mario
eu am 1.63 la 16 ani si se pare k oasele sunt sudate si nu o sa mai cresc.:(
kiar nu mai stiu ce sa fac! cred k a devenit un complex si nu e deloc bn.dak sti si alte metode te rog mult sami zici
pls-
ms mult de tot !!!
0
01-11-2007, ora 00:00
4llex
Nu este medic/terapeut
4llex
pt adrian k:
dak poti sami zici ce as mai putea face...unii au zis k nimic...dar eu nu vreau sa cred asta :(
0
19-11-2007, ora 00:00
adella
Nu este medic/terapeut
adella
Si eu sunt mica de inaltime si am folosit produsul acela.Am impresia ca este doar reclama.Costa cam 280 ron pt o luna si vine insotit de un cd cu exercitii fizice, dar nu am crescut deloc si mi a dat dureri mari de cap (la propriu).-
0
19-11-2007, ora 00:00
maghetiuv
Nu este medic/terapeut
maghetiuv
Si eu am folosit produsu acela 3 luni si mam inaltat 3cm.Poate de la alceva tea durut capul ca eu nu am avut nicio problema si nu ma durut nimic de la iel, din contra, parca ma simteam mai bine, eram mai in forma la antrenamente si arat si mai bine fizic.Dak vreti sa vbm -
0
09-03-2008, ora 00:00
razvan_mg
Nu este medic/terapeut
razvan_mg
sall..am varsta d 18 ani si consiider k inca sunt cam mic d inaltime.am 1.66.as vreaa tare mult sa mai cresc cativa centimetri.sunt cel mai mic de la mine din clasa shi dintre prietenii mei.ceva solutii va rogg!!!!!!!!!!!!!!
0
05-04-2008, ora 00:00
Grey_yka
Nu este medic/terapeut
Grey_yka
Buna...eu sunt foarte complexata ca sunt foarte mik nu am decat 152 si am 15 ani.. Nu stiu ce sa fac...am o alimentatie bogata... paractic sport (karate)... astept sfaturile sau solutiile dvs!!
0
18-05-2008, ora 00:00
Jb007
Nu este medic/terapeut
Jb007
Va salut cu respect. Am 17 ani si 1.72. Tata are 1.73 si mama 1.68.
Mario, cred ca stiu despre ce produs vorbesti, dar te rog frumos poti sa vb pe privat cu mine ca as avea niste intrebari.
-
De asemenea as dori sa vb si cu maghetiuv.
0
01-06-2008, ora 00:00
ramm17
Nu este medic/terapeut
ramm17
sal..am 17 ani si am 1.72-1.73 in inaltime...tata tot atata are si mama are 1.63...am facut sala 1 an si 3 luni..numai fac de 2 luni si nu stiu ce sa fac..am nevoie de ajutor, daca se poate va rog frumos
-
0
22-07-2008, ora 00:00
stoian
Nu este medic/terapeut
stoian
buna, marius sunt ana, am 18 nai si 1.63. dak chiar e adevarat ce spui te rog sa ma contactezi- pt a-mi spune cum se numeste produsu si de unde il pot cumpara.ms
0
23-07-2008, ora 00:00
bogdan_87
Nu este medic/terapeut
bogdan_87
salut mario, am 21 de ani 1, 80 inaltime si as mai vrea 3-4 cm, da-mi te rog sa ma contactezi - pentru a-mi spune cum se numeste produsul.ms
0
22-10-2008, ora 22:34
xyz1
Nu este medic/terapeut
xyz1
buna!Daca se poate sa mi de si mie cineva un semn legat de medicamentul de crestere recomandat de mario! Daca l-ati probat si daca a si dat rezultate!
multumesc!
-
0
06-01-2009, ora 19:29
danesalexandru
Nu este medic/terapeut
danesalexandru
care a ti reusit sa aflati de la mario medicamentu...sau chiar mario...spuneti mi si mie va rog -...pls
0
07-03-2009, ora 22:59
inalt
Nu este medic/terapeut
inalt
buna. a crescut cineva cu medicamentul de care spunea mario? daca da ce varsta aveti?
0
19-03-2009, ora 23:23
miha_pinkcat
Nu este medic/terapeut
miha_pinkcat
HMMMMMM !!!PARE VISUL ORICAREI PERSOANE cu o statura migniona.dar un sport gen baschet nu ar fi mai indicat??/doctorii ce spun de parerea asta??/nu de alta, dar si cu bitter-ul suedez multi au luat"plasa".
0
10-09-2011, ora 20:37
petrandy
Nu este medic/terapeut
petrandy
Pentru Marrio: te rogggg multt sami trimitzi denumirea si pretzul -*, ,..te roggg multtttt...si vreau sa stiu daca produsul, , GLOXI, , este bun? http://www.orders.ilovemyhealth.com/index.php?option=com_contentview=articleid=51Itemid=2


(*modificat de admin)
0
05-11-2011, ora 00:17
bianca290
Nu este medic/terapeut
bianca290
buna.vreau ssi eu numele produsului va rog frumos
0
06-11-2011, ora 22:45
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
marrio nu mai zici nimic
mai spune-ne si noua cum e cu medicamentul acela minune
0
06-11-2011, ora 22:52
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
lasand gluma deoparte voi nu v-ati gandit ca acest marrio poate vroia sa comercializeze sau macar sa faca reclama la acel produs?ganditi-va bine inainte sa foloti medicamente de genul acesta.iar in ceea ce priveste medicina din romania intr-adevar nu se compara cu cea din state dar in ultimul timp au aparut cateva clinici in care lucreza medici specializati afara, iar eu cred ca acestia va pot sfatui mai bine decat un marrio ce sa faceti.cu respect un kinetoterapeut cu o experienta de 10 ani in domeniu
0
19-01-2013, ora 10:31
marcoszece
Nu este medic/terapeut
marcoszece
Daca in '76 cand aveam 14 ani, iar medicina era... unde era, am facut injectii cu timus, fara consult, si am crescut de la 1, 48 la 1, 71 in 5ani, mai trebuie sa fim reticenti in ziua de azi, cand avem alte medicament - mai evoluate si cu un consult (obligatoriu) mai in tema si mai eficient? Pe vremea mea nu aveam unde sa ma duc la un consult. Eram obligat sa ma duc la doctorita de cartier, care dadea sinerdol si alte antibiotice la sugari, ca sa-i vindece mai repede.Trebuie doar sa fii sanatos tun ca sa fii sigur ca nu conteaza daca s-au facut toate investigatiile necesare. Vorba aia, la om conteaza banii sau parul, inaltimea si sala. Inteligenta nu mai conteaza. Nu va incurajez !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •