cresterea imunitatii

11-08-2010
Siastaeste
Nu este medic/terapeut
Siastaeste
Buna ziua, am un baiat de 19 ani care a avut de mai multe ori pneumonie, cand era de 2 ani a facut o pneumonie interstitiala si de atunci a ramas sensibil, de la o banala raceala facea bronsita sau bronsiolita si apoi pneumonie. Aproximativ in fiecare an face cate o pneumonie. As dori sa stiu daca exista ceva tratament pt ridicarea imunitatii, pt ca raceste repede si face pneumonie. Am incercat mai de mult cu bronhovaxon si cu baraka, poate ca este ceva mai puternic. Va multumesc frumos.
2 comentarii
0
13-08-2010, ora 14:37
Siastaeste
Nu este medic/terapeut
Siastaeste
Multumesc pentru raspuns!
0
18-10-2010, ora 19:33
artemism
Nu este medic/terapeut
artemism
Buna seara, un mijloc de creştere a imunitaţii l-aţi putea incerca prin intermediul unui tratamant homeopat. Dacă tratamentul îi este potrivit, în scurt timp poate da rezultate foarte bune. Aveţi grija ca aceasta sensibilitate să nu fie generată de un fond alergic, cu alte cuvinte ar fi bun un test alergic mai întâi, s-ar putea să existe in mediul lui de viaţă un factor (la care el este alergic) sau mai mulţi care-i slăbesc imunitatea. Un alt aspect sunt antibioticele, ele scad şi produc dezechilibru în sistemul imunitar. Sfat: Clinica Naturalia- Bucureşti. Este o clinică privata de homeopatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.