cresterea in inaltime

22-08-2007
Tta
Nu este medic/terapeut
Tta
o intrebare:dak mama are in jur de 1, 68 iar tata 1, 76 mai pot creste?acum am 1, 73 dar ma gandeam k poate mai cresc avand in vedere k nu am constructia mamei mele ci p cea a tatalui meu.astept raspuns
6 comentarii
0
30-08-2007, ora 00:00
Vitalie
Nu este medic/terapeut
Vitalie
Doctore poti sa-mi zici si mie mai multe despre aceste exercitii de crestere? Spasibo balshoi'
0
03-09-2007, ora 00:00
Tta
Nu este medic/terapeut
Tta
am 16ani.eu sunt fata si nu prea cred k o sa cresc chiar pana la 25 ani
0
23-10-2010, ora 13:39
madeinheaven
Nu este medic/terapeut
madeinheaven
AM 25 de ani si 8 luni si am observat ca am mai crescut in ultimele 5 luni cam 3 cm...Am 167 acum si sper sa mai cresc macar 2 cm. Mi se pare f ciudat felul in care am crescut, insa ma bucur sa vad ca nu mi s-au inchis ganglionii de crestere. Pana in liceu, eram cea mai mica din clasa mereu..Aveam 1 m si putin :)) Din clasa a 9-a am inceput sa cresc cate un pic si spre mirarea mea, desi am 25 de ani inca nu mi s-a definitivat cresterea. N-am facut niciun sport, decat tenis de camp ocazional, am fumat de la 17 ani...ceea ce stiu ca afecteaza inaltimea, sau cel putin asa se zice. Oricum, pt cei care se cramponeaza de inaltime, sa nu se panicheze pt ca daca eu am crescut pana la varsta aceasta, este f posibil si in cazul lor:)
0
23-10-2010, ora 13:43
madeinheaven
Nu este medic/terapeut
madeinheaven
Am uitat sa precizez ca sunt fata. Ar fi fost tragic, sa fi fost baiat si sa fi avut aceeasi inaltime :d
0
27-08-2012, ora 23:03
Mikaitza
Nu este medic/terapeut
Mikaitza
Buna seara, ma numesc Mihai am 14 ani si aprope 5 luni si am inaltime in jur de 155 cm (mama 168, tata 178, fratele mamei a avut aceeasi inaltime cand era ca mine iar la varsta de 18 ani avea 184 cm, este posibil sa ajung si eu ca el)
0
16-09-2012, ora 16:36
amcteam
Nu este medic/terapeut
amcteam
@Madeinhaven -probabil tu ai avut ciclu prima data la 21 ani si de aia ai crescut pana la 25 ani:)))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți stimula creșterea în înălțime (dieta, exerciții, sport)
  • Statura la copii - cum poți stimula creșterea în înălțime?
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •