cresetere in inaltime

09-01-2012
Jumong
Nu este medic/terapeut
Jumong
Buna ziua.Sunt sportiv de performanta (handball) si am 1.73 inaltimea insuficient pentru sportul asta si daca vrei sa ajungi jucator mare.Ce pot face sa mai cresc vre o 10 15 cm?
Eu folosesc daily de la amway dar cateodata uit sa iau.
Ce imi puteti spune despre problema mea?
Pot sa iau pastile, multivitamine din comert, multiminerale?
10 comentarii
0
09-01-2012, ora 12:46
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Pai in primul rand nu mai lua produse amway, sunt niste porcarii, dai banii degeaba pe ele. Sunt niste simple suplimente vandute la preturi mai mari. Eu cunosc persoane care folosesc toate produsele acelei companii de mai bine de 10 ani si sincer nu arata mai bine deloc decat alte persoane de varsta lor.
0
09-01-2012, ora 14:21
Jumong
Nu este medic/terapeut
Jumong
Poate ca ti-ai facut tu o impresie gresita despre amway..Doctorii o stiu cel mai bine daca nu sunt bune produsele de la firma aceasta.Maicamea ia pastile si nu a racit, nu s a imbolnavit de cativa ani.
Eu vreau sa stiu cum cresc in intaltime.
Pastilele pe care le iau au toate chestiile necesare in fiecare zi... ex calciu...etc
Dar pana la urma eu cum cresc?
0
09-01-2012, ora 18:33
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Din pacate nu poti creste in inaltime mai mult decat esti tu programat genetic. Uita-te la parintii tai si cam atat de inalt vei fi si tu...
Te sfatuiesc sa iei suplimente nutritive numai daca ai o carenta dovedita in urma anlizelor, organismul isi ia singur ceea ce are nevoie din alimentatie. Suplineste aceste suplimente nutritive cu o hrana adecvata si sanatoasa, si va fi suficient. nu te mai intoxica cu fel de fel de chestii zilnic care nu sunt necesare organismului.
0
09-01-2012, ora 20:53
Jumong
Nu este medic/terapeut
Jumong
Am intrecut-o mult pe mama, iar pe tata nu mai stiu..(a murit acum 2 ani) cred ca l am intrecut...cam tot aceasi inaltime o avea.
Deci nu exista nimic...
Daca ma duc la sala si iau proteine?
Macar sa mi creasca masa si forta.
0
15-01-2012, ora 21:34
Jumong
Nu este medic/terapeut
Jumong
Alte pareri?
0
29-01-2012, ora 11:09
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Cati ani ai?Deja faci un sport care sigur te-a ajutat sa cresti putin mai mult decat erai "programat".
Poti incerca sa mergi regulat si la bazin, inotul ajuta la crestere, acum depinde si cati ani ai.
Oricum pretentiile tale sunt cam mari, acum depinde si de cati ani ai!:D
A 2a chestie, cu masa si forta, se poate dezvolta clar!
0
29-01-2012, ora 17:07
Jumong
Nu este medic/terapeut
Jumong
Am 17...Fac handball de 7 ani...
Si am 1.73 inaltimea si la handball nu este de ajuns.
Imi recomandati niste multivitamine...nu stiu...ceva care influenteaza cresterea?!
0
30-01-2012, ora 00:21
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Si eu am facut 9 ani de zile handbal! M-am oprit la 1.79!
Sincer, cred ca o sa mai cresti, da foarte putin! Cel mai bine te duci la doctoru de familie, o sa-ti dea el o trimitere la un doctor specializat in asa ceva si o sa-ti spuna ce ai putea face pentru a mai creste!
Vezi ce zice acel doctor si te hotarasti atunci daca-i urmezi sfatul sau nu! Aici pe internet, cu multivitamine, slabe sanse!
Asa de curiozitate, la ce echipa joci?
Eu acum sunt arbitru la handbal.poate te-am si arbtirat!
0
30-01-2012, ora 17:01
Jumong
Nu este medic/terapeut
Jumong
LPS Braila joc.
Jun 2 si jun 1.
0
30-01-2012, ora 20:57
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
N-am arbitrat Braila.
Bafta sa ajungi sa joci in Liga!!!:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •