cred ca sunt insarcinata...

03-02-2009
madalina deaconu
Nu este medic/terapeut
madalina deaconu
buna ziua, sunt ingrijorata, cred ca am ramas insarcinata.akum o saptamana mi-a trecut ciclul si imediat am intretinut relatii sexuale.cam de 2 zile am dureri de cap si ma simt cam rau...problema e ca eu folosesc anticonceptionale dar akum 2 sapt.am facut tratament cu antibiotice, asta insemnand ca anticonceptionalele nu si-au mai facut efectu in ultima perioada.credeti ca e posibil sa fie vorba de o sarcina?in ultima vreme sunt si stresata cu sesiunea si serviciul si ma gandeam k poate de aceea am aceste stari...sa -mi fac test sau sa merg la medic e prea devreme.a trecut doar o saptamana de atunci.va rog mult da-ti-mi o parere.multumesc.
1 comentarii
0
03-02-2009, ora 15:11
maria 23
Nu este medic/terapeut
maria 23
eu cred ca e prea devreme sa-ti faci testul acum pentru ca eu am patit-o. eu in luna noiembrie ciclul normal era pe data de 7 la o sapt distanta adica pe 14 am avut contact, din motive de ingrijorare am luat pastila de a doua zi (pentru siguranta mea) si iar la 1 sapr mi-a venit iar si iar contact. eu mi-am facut testul in primele doua sapt ale lunii decembrie si mi-a iesit negativ.la o sapt diferenta am facut iar si mi-a iesit pozitiv, am mai facut in prima sapt a lunii ianuarie 2009 si tot pozitiv a fost.si uite am in 8 sapt.
a si eu am simti greturile abea in a 8 sapt. probabil ce ai t este din cauza stresului si faptul ca te gandesti intr-una la asta. daca ai vreo nelamurire fa-ti analize la sange ca testul nu e asa de sigur.

oricum iti doresc sa fie numai bine pentru tine.desi nu cred ca este nimic,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.