crapaturi la decalotare plus pete albe

18-08-2009
nofaith
Nu este medic/terapeut
nofaith
Buna seara

Va scriu mai mult din lipsa de inspirate dar poate reusiti sa ma ajutati de 5 zile mi sa crapat pielea care inveleste capu penisului si am observat ca si sangereaza foarte putin asta doar la decalotare dar dupa 2 zila mi-au aparut si niste pete care sunt albe cand ma spal cu apa calda si mai rosi dupa dar pastreaza nuanta de alb si am impresia ca sa-u inmultit m-am spalat cu ceai de musetel dar fara resultat maine am sa fac o vizita la un medic dermatolog cred ca acolo trebuie sa merg dar totusi vreau sa aud si ce aveti voi de zis.Mentionez ca nu am mai avut contact sexual de aproape 3 luni si inainte de aia am avut dar cu aceasi persoana timp de 3 ani si nu am avut nici o problema de genu asta.Ma gandeam sa folosesc nidoflor sau clotrimazol ca sa scap de verifacrea tehnica la medic dar nu cred ca va da rezultate.astept un raspuns


va multumesc
7 comentarii
0
18-08-2009, ora 22:45
nofaith
Nu este medic/terapeut
nofaith
complectez petele sunt fix in varfu capului cam pana la jumate restu nu are nimie
0
19-08-2009, ora 01:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consulta mai bine un medic homeopat, care nu are nici macar nevoie sa se uite la organ, descrierea ta ii ajunge in general si asa ai sansa ca problemele sa dispara pe lunga durata sau definitiv.
Problema este mult mai adanca decat crezi tu si anume o gonoree care nu se sperie nici de ceai de musetel si nici de clotrimazol si nici cu antibiotice caci patogenii se afla in sange !
0
20-08-2009, ora 00:01
nofaith
Nu este medic/terapeut
nofaith
Dupa ce am citit comentariu de tine mam speriat destul de tare dar oricum am fost la un medic dermatolog si am bulonita care se trateaza foarte repede.Multumesc
0
20-08-2009, ora 18:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nofaith, nu asculta toate prostiile spuse pe forum de scarface ! El habar nu are ce e aia o gonoree, nu stie nimic despre cum arata germenele care produce boala si mai spune si niste enormitati de te crucesti : "patogenii se afla in sange" !!!!! Mai mare prostie ca asta nu auzi decat in filmele cu tampiti !
Dupa scarface gonoreea este un fel de septicemie !!
0
21-08-2009, ora 01:43
nofaith
Nu este medic/terapeut
nofaith
Va multumesc domnu doctor Dorin Mihalache pt comentariu eu deja pot sa zic ca am scapat de orice sintoma pe care i aveam urmand traamentu prescris chiar ma ajutat si le recomand si la restu de utilizatori al forumului sa faca bine sa mearga la un medic dermatolog cand au probleme pt ca nu este o rusine eu spre exemplu am fost la o Doamna doctor si in 10 minute am si terminat consultatia si am iesit pe usa cu tratamentu in mana.Recunosc ma speriat scarface mai ales ca eu stiu ca gonoreea e o boala cu transmitere sexuala si avand in vedere ca de 3 luni nu am mai avut activitate ma miram sa am asa ceva. Va multumesc si NU UITATI boala depistata din timp e cel mai usor de tratat...
0
21-08-2009, ora 16:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
@nofaith.
Gonoreea si sifilisul se transmit din generatie in generatie si nu trebuie neaparat dobandite ci pot fi si mostenite. Simptomele cat si patogenii se schimba fata de cele de la bolile dobandite caci este vorba de boli respectiv patogeni care evolueaza cu timpul si de acest lucru nu stie inca medicina si nici nu are cum sa le depisteze caci nu mai este vorba de aceeasi boala, numai provenienta ei este aceasi.
Homeopatia stie de 200 de ani acest lucru.

Nu am vrut sa te sperii, ca peste 90% din populatie este infectata cu urmasii acestor 2 boli venerice.
Am vrut doar sa-ti arat unde gasesti vindecare in caz ca... daar candva sa remarci si singur ca medicamentele chimice nu cu cum sa-ti ajute, chiar daca ai altceva.

Acum 150 de ani cand Dr. Ignaz Semmelweiss le spunea colegilor lui ca daca diseca cadavre sa se spele foarte bine pe maini ca altfel infecteaza ulterior bolnavele din spital acesti colegi ii radeau toti in nas si il numeau tot "timpit" pe colegul lor fiindca nu isi inchipuiau deloc ca asa ceva ar fi posibil.

Nu s-a schimbat mult in ultimele 3-4 secole...


Iti doresc sanatate.
0
26-08-2009, ora 16:03
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Alta TAMPENIE marca SCARFACE :
"Gonoreea si sifilisul se transmit din generatie in generatie "!!!!!
Acum 150 de ani gonoreea si sifilisul nu erau tratabile, pentru simplul motiv ca nu existau antibiotice !
Dr. Semmelweiss avea perfecta dreptate pentru vremurile acelea!
Omenirea a mai evoluat de atunici, insa unii precum scarface au ramas in urma cu 150 de ani (cel putin!) !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •