Am si eu o problema de vreo 4-5 ani cu picioarele

18-06-2010
andreydvl
Nu este medic/terapeut
andreydvl
Am si eu o problema de vreo 4 5 ani cu picioarele. In general noaptea cand incerc sa adorm ma ia o durere musculara ca o crampa ceva si nu pot sa dorm decat daca imi intind piciorul, il incordez, sau trebuie sa caut o pozitie anume. As vrea sa stiu cauza? :) Va multumesc. Am 20 de ani.
6 comentarii
0
18-06-2010, ora 23:18
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu ati precizat nivelul anatomic: sold, coapsa, genunchi, gamba sau picior?? Ce greutate aveti, ce sporturi practicati, ce antecedente traumatice, metabolice, reumatologice sau de alta natura aveti??
Trebuie sa ne precizati cat mai multe detalii, in lipsa carora un raspuns este absolut de neimaginat.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
18-06-2010, ora 23:51
andreydvl
Nu este medic/terapeut
andreydvl
Am practitcat fotbal de la 8 la 13 ani si am mai facut intre 16 si 18 ani antrenamente. Fotbal e un sport care il practic in curtea scoli in parc pe terenurile de fotbal etc. Cand eram mic am fost tratat de reumatism cu moldamin. Alte antecedente nu am. am 60 de kg am slabit 5 kg in urma unor probleme cu stomac reflux gastro. am 1.70 H.am uitat sa specific. Coapsele. muschi de la coapse. Si nu numai noaptea, noaptea le resimt k stau intr'o pozitie anume k sa pot dormi. si la birou stau cu picioarele pe sus intinse etc
0
26-06-2010, ora 13:42
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu am inteles esentialul: care sunt simptomele D-voastra, ce dureri aveti.
Si, secundar, ce inseamna acest ""k"", este un cod secret??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
26-06-2010, ora 20:35
dragomir daniela
Nu este medic/terapeut
dragomir daniela
domnule doctor va rog sa ma ajutati si pe mine daca puteti.copilul meu de 4 ani si 8luni mi-a spus acum cateva ore ca il doare spatele.arata in stanga, jos ca il doare.i-am facut un masaj cu ce aveam prin casa, adica o crema de plante pt dureri musculare.mentionez ca sta cam mult pe scaun in fata calculatorului, adica 2-3 ore zilnic.e weekend si medic nu gasesc pana luni.ce credeti ca ar trebui sa fac?eu sper ca maine dimineata sa nu il mai doara si ii interzic sa mai stea la calculator asa mult ca banuiesc eu ca asta ar c-am fi cauza.multumesc
0
26-06-2010, ora 21:33
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
este absolut imposibil de emis un diagnostic, si respectiv un tratament, in afara unei consultatii clinice.
Pot fi mii de afectiuni complet diferite.
Cel mai firesc este sa consultati un medic.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
26-06-2010, ora 21:57
dragomir daniela
Nu este medic/terapeut
dragomir daniela
va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: