cosuri nu mai suport

19-09-2008
cristinaeu
Nu este medic/terapeut
cristinaeu
-fata mea niniodata nu a aratat bine, cosurile sunt o povara pt mine, pielea fetei se irita imediat si cu toate ca folosesc creme de fata speccifice tenului, nu pot face ca acneea sa dispara ma puteti ajuta in vreun fel va rog?
5 comentarii
0
19-09-2008, ora 00:00
veta13
Nu este medic/terapeut
veta13
Daca e bacteriana, cremele nu ajuta la nimic.Eu am scapat cu abur de ceai de galbenele, masaj al fetei cu malai si masca cu argila facuta atunci dupa care, o cremahidratanta, sau fara.Nu folosi acelasi prosop de fata, iar daca se impune, foloseste prosoa[e de hartie, de unica utilizare. succes!
0
12-10-2008, ora 00:00
symy_1300
Nu este medic/terapeut
symy_1300
am avut acnee acum 2 ani am fost la derma si am luat un antibiotic si mi-a dat zynerit si skinoren dupa 1 an mi-au trecut si le-am folosit in continuare dar akum 4 luni acneea a revenit am fost din nou la alt derma mi-a dat klacid 7 zile vit b6 pt 1 luna sh gelul de curatare de la avene si doua creme din aceeasi gama pt acnee precum si isotrexin seara le folosesc de doua luni dar mari schimbari n-am obtinut nu stiu ce sa mai fac ce mi-ati putea recomanda?
0
05-11-2008, ora 21:02
Reaction
Nu este medic/terapeut
Reaction
Si eu am avut in adolescenta probleme cu tenul. Pe mine m-au ajutat unele regimuri alimentare, solutii de curatare/tratare a fetei (destul de scumpe), infuzii, comprese si cel mai tare m-au ajutat, cred eu, anticonceptionalele. Eu is de parere ca cel mai bun tratament ii cel pe care-l faci intern (pe langa medicamente, trebuie sa gandesti pozitiv si sa ai grija ce si cum mananci), bineinteles tratamentul intern trebuie completat de cel extern (solutii, infuzii, comprese). Pe internet sunt o groaza de articole referitoare la probleme pe aceasta tema, eu sunt pentru tratamentele naturiste. Numai bine.
0
21-07-2009, ora 10:57
gugulet
Nu este medic/terapeut
gugulet
si eu am avut probleme cu tenul de la o virsta mica, am incercat tot ce a fost posibil, acum folosesc zynerit si am citeva zile dar se vede rezultate, desi am incercat si skinoren dar fara nici un folos, incearca si tu zynerit ca e bun.
0
05-11-2009, ora 16:05
brown_sugar
Nu este medic/terapeut
brown_sugar
salut...am si eu aceeasi problema :(
sa nu folosesti skinoren...eu te rog...mai bine foloseste zynerit...
am folosit si eu skinoren din kontra apar mai multe kosuri.sunt satula de ele... :(
zynerit e unika rezolvare...in orice caz asa e pentru mine...nu o sa-ti para rau...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: