cosuri-pete rosii-mancarime- zona pubiana

05-12-2005
cristian mihai
Nu este medic/terapeut
cristian mihai
Buna ziua,

Ma numesc Cristian si am 33 de ani.
De aproximativ 2 saptamani mi-au aparut in zona pubiana niste pete rosii. o astfel de pata se dezvolta ca un fel de cos (plin cu puroi). Dezvoltarea se face extrem de rapid (in cateva ore). Dupa spargere, zona cosului se mareste iar pielea din aceasta zona se desprinde si cade, lasand in urma senzatia de durere si usturime ca si cum m-as fi oparit. Pielea prezentand usoare urme de supuratii a unui lichid incolor. Zonele pot sa se uneasca devenind extrem de dureroase (si la palpare) si senzatia de mancarime creste. Am incercat pentru o spatamana un tratament cu CLOTRIMAZOL. Intr-o prima faza aceste cosuri/pete au parut sa se imputineze pana la disparitie dar pielea a ramas patata. Din nefericire aceste cosuri urmate imediat de petele rosii si usturime au reaparut. In ceea ce priveste lenejeria intima aceasta este intodeauna doar din bumbac, o schimb extrem de des si ma ncajeste faptul ca toate masurile igienice "ca la carte" nu m-au scutit de astfel de "surprize"

Sunt ingrijorat de ce se intampla acesta fiind motivul pentru care am evitat orice contact sexual cu partenera. De altfel ea nu prezinta nci un fel de probleme.

Va multumesc anticipat,
Cu stima,
Cristian
1 comentarii
0
19-12-2005, ora 00:00
Dr.Anca Zbranca
Nu este medic/terapeut
Dr.Anca Zbranca
Mi-ar fi de folos o fotografie numerica a leziunilor dumneavoastra, pare sa descrieti un herpes genital situat pe zona pubiana.

Cu consideratie, prof.dr.Anca Zbranca
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.