corp strain in partea dreapta a gatului si urechea infundata

03-04-2012
Bajescu Madalin
Nu este medic/terapeut
Bajescu Madalin
Buna ziua, in legatura cu problema mea, de mai bine de 3 luni simt o jena in partea dreapta a gatului numai cand inghit si o formatiune mucoasa care simt nevoia tot timpu sa o scuip, am fost la medic orl am facut fibroscopie laringiana, s-a uitat in gatu meu, n-a vazut nimic grav doar o faringo-amigdalita cronica mi-a prescris tratament cu zinnat, strepsils, nurofen, dupa tratament s-a simtit o usoara ameliorare dar senzatia de corp strain n-a disparut am fost la alt medic la fel sa uitat in gat cu o oglinda n-a vazut nici el nimic grav, mi-a dat sa fac gargara cu bicarbonat de sodiu si citrolin dar ma simt la fel cand inghit alimente mai consistente simt ca nu pot inghiti pe partea dreapta, mai nou am si urechea dreapta infundata cativa ganglioni submandibulari mariti si nu pot intoarce gatul foarte mult spre dreapta simt gatul umfllat dar palpabil nu se simte nimic, am incercat si cu bioparox, dar degeaba, astept un raspuns, va multumesc frumos !
4 comentarii
0
03-04-2012, ora 14:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e nevoie de un examen radiologic Tranzit baritat esofagian si consult la gastrologie
0
03-04-2012, ora 15:18
Bajescu Madalin
Nu este medic/terapeut
Bajescu Madalin
poate fi vorba de cancer ?? imi este teama, bunicului meu i-a fost extirpat laringele si faringele, a fost diagnosticat cu cancer laringian stadiu 4, si la fel simtea si el in partea dreapta a gatului si de aceea imi este teama !
0
03-04-2012, ora 15:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
teama de boala.. este o problema separat si tine de mental
nu va ajuta la nimic sa fiti stresat de eventuala boala...doar de la simpla teama.. nu se vindeca nimic.. ba chear bagati organismul in stres si dereglari hormonale.
fiecare persoana are soarta lui si nu este deloc obligatoriu sa repetati soarta cuiva
0
03-04-2012, ora 16:07
Bajescu Madalin
Nu este medic/terapeut
Bajescu Madalin
ok lasand problema ce tine de mental si teama de boala, dar totusi de aproape 4 luni nu simt nici o ameliorare majora e normal sa ma ingrijorez gandindu-ma la ceva grav ! dvs dupa tot ce v-am spus nu va puteti rezuma asupra unui diagnostic ? va multumesc frumos pt timpul acordat !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: