cornetele nazale, pt dr.flueraru

08-11-2009
brsgabi
Nu este medic/terapeut
brsgabi
Buna seara.sunt din Botosani si va rog sa-mi raspundeti la o intrebare.In luna martie a acestui an am avut niste dureri de frunte, am mers la orl-ist si mi-a zis ca am cornetele marite.Mi s-a facut cauterizarea lor, o perioada de timp(6 luni) nu am mai avut acele dureri de cap.Din luna septembrie, au inceput din nou durerile de cap, numai pe partea stanga.ma doare tampla, fruntea si simt mereu o presiune in nara stanga, care mai tot timpul este infundata.Am mers din nou la orl, mi-a zis ca e din nou marit cornetul insa nu este posibil ca durerile care le am sa fie din cauza lui.am facut control neurologic, oftalmologic si stomatologic unde nu mi-au gasit nimic.Deci intrebarea mea este, e posibil sa am durerile astea de cap din cauza cornetului?As dori sa fac o programare la cabinetul dv, pentru o consultatie si tratament daca este nevoie.va multumesc foarte mult, pt
1 comentarii
0
08-11-2009, ora 10:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
durerile de cap ar putea fi cauzate de cornetul marit.. numai in cazul cand aveti si o deviatie desept pe acea parte( o creasta septala).. si im momentul cand cornetul se mareste. efectiv se infibge in acel os de pe sept. in acest caz.. poate sa provoace o neuralgie pe acea parte.
-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.