copilul meu a fost diagnosticat cu pneumonie

13-01-2014
ramona2014
Nu este medic/terapeut
ramona2014
Baietelul meu are aproape 11 ani si de miercuri seara face febra si are o tuse continua seaca.I-am dat amoxicilina 250 si eurespal pastile, fara rezultat.Azi am fost la doctor, i-a facut raze la plamani si l-a ascultat dupa care ne-a spus ca are pneumonie.Ne-a dat tratament cu zinnat 250, ketof, erdomed, paduden si isoprinosine.Aseara i-am dat o fiola de ambroxol la aparatul cu aerosoli si parca tusea incepuse sa erupa, dar doctorita a zis ca nu mai e nevoie. ideea e ca a racit de foarte multe ori si a luat multe antibiotice si acum cred ca nu mai au efect.de aceea in cazul lui e nevoie sa faca un tratament doar cu aerosoli sau putem sa completam cu aerosoli schema aceasta de tratament si ce medicamente ne-ar trebui. mentionez ca in Targu Jiu doctorii nu stiu scheme de tatament cu aerosoli. Multumesc!
1 comentarii
0
13-01-2014, ora 19:13
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna seara !

Avand in vedere ca a luat multe antibiotice si a racit de foarte multe ori, (foarte) probabil imunitatea
baiatului dumneavoastra este scazuta. In acest sens, va recomand, inafara de adresarea la medicul
pediatru pentru o investigare mai profunda a imunitatii si a cauzei/ cauzelor frecventei mari a acestor ra-
celi, si un consult homeopat, care vizeaza o rezolvare mai profunda, de fond, a acestei stari de sanatate,
inclusiv cresterea, chiar semnificativa, a imunitatii (prescrierea acestui tratament natural se face, in urma
unei consultatii speciale, de catre un medic homeopat sau cu competenta in homeopatie).
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul