copil 5 ani aslo 400

13-03-2008
nicoleta_st5
Nu este medic/terapeut
nicoleta_st5
copil 5 ani cu PCA operat de 2 ani, cu epilepsie tratata de 3 ani, fara a mai face convulsii din mom. introducerii tratamentului, rezultate optime dupa inchiderea PCA, cu IQ normal, incadrat la gradinita,
2 comentarii
0
13-03-2008, ora 00:00
nicoleta_st5
Nu este medic/terapeut
nicoleta_st5
la analize de rutina iese ASLO 400. i-am facut 2 exudate faringiene, au iesit negative. ce sa fac? exista un tratament mai putin dureros si neinvaziv? trebuie sa mai urmam cu ANTIEPILEPTICELE inca 1 an. ce ne sfatuiti?
multumim!




























/
0
27-08-2012, ora 20:51
jessy_k
Nu este medic/terapeut
jessy_k
buna ziua cu aceeasi problema ma confrunt si eu.am o fetita de 5 ani si 5 luni.am decis sa merg cu ea la doctorul de familie pt ca am observat ca fetita avea pe gat si in zona cefei niste noduli mobili mai mici si mai mari.m-am speriat de moarte.mi s- a dat de facut un set de analize.i-a iesit ASLO400 era scris ingrosat incat m-am speroat si mai tare.exudatul faringian i-a iesit normal la fel si urina.un pic crescuta i-a iesit hemoglobina.acum astept rezultatul la epstein barr.nodulii pot fi de le acest aslo crescut?odata cu inceperea tratamentului vor disparea?s-a mai confruntat cineva cu ceva asemanator?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.