contractura partea stanga spate

17-01-2011
deyya09
Nu este medic/terapeut
deyya09
Buna,
Acum 2 luni aveam dureri mari de spate, singura pozitie care ma linistea putin era in picioare, am fost si mi-am facut radiografie la coloana iar rezultatul a fost " hernie intrasomatica la nivelul platoului inferior D11".Am mers apoi la un medic neurolog pentru consultatie care nu mi-a dat acelasi diagnostic, mi-a scris "dorsalgii acute si discopatie dorsala" si mi-a dat un tratament cu Arcoxia de 90, Omeran, Myolostan si Neuromultivit.Dupa terminarea tratamentului durerile au mai disparut insa contractura musculara din partea stanga spate a ramas la fel.Acum de o saptamana mi-au revenit durerile doar ca pe langa durerea din spate unde e contractura mai este si durere in partea stanga sub coasta si jos (in partea cealalta unde e apendicele).Am fost din nou la medicul neurolog si mi-a pus ca si diagnostic "lumbago acut recurent" si mi-a dat tratament cu celebrex timp de 7 zile(acum sunt la a 2 zi de tratament) plus sa merg sa imi fac o ecografie si mai apoi un ex RM.Intrebarea mea este ce as putea sa am?De la ce este acea contractura? De la ce sunt durerile din fata?
Va multumesc din suflet si sper sa imi raspundeti!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.