contractii in luna a 6-a de sarcina sau amenintare de avort

06-06-2006
vera11
Nu este medic/terapeut
vera11
multumesc pentru raspuns.Ce am omis sa va spun este ca deja am urmat tratament litic timp de o saptamana in spital. Acum am tratament acasa Nos-pa pastile si Scopantil supozitoare. Durerile acum sunt rare si foarte slabe in intensitate si durata de timp dar totusi sunt. Credeti ca este neaparat necesar sa ma internez din nou la spital? Sau cat de grava este situatia mea? Va rog frumos astept cu nerabdare raspuns
1 comentarii
0
14-06-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Cred ca este foarte important sa u7rmati tratamentul si sa tineti strins legatura cu ginecologul dvs. Uterul gravid se contracta, fara sa fie vreo problema. Daca contractiile sunt dureroase si tind sa se regularizeze atunci este obligatoriu sa va intoarceti la spital.
Oricum, mergeti la medic pentru control la intervalul de timp la care ati fost programata, iar daca ceva vi se pare in neregula, imediat ce constatati problema, asa fel incit sa va dati sansa de a mentine sarcina pina cit mai aproape de termen
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina luna VI
  •