constipatie sau nu lucreaza un muschi?

01-03-2012
smith_2004
Nu este medic/terapeut
smith_2004
buna, problema mea consta in faptul ca atunci cand am scaun elimin usor pana la un moment dat cand nu mai vrea sa iasa tot adica ceva de genu nu se inchide si trebuie sa ma chinui sa elmin dar degeaba ca nu vrea sa iasa tot si pot sa consum si o hartie igienica intreaga, mentionez ca am facut analize biochimie, la scaun am facut examen coproparazitologic 3 probe si au iesit toate 3 negativ, ma simt balonat greu disconfort somnolenta oboseala dureri cateodata in zona anusului din cauza stergerii cu hartie igienica excesiv, sunt o persoana slaba, problema e de vreo cativa ani, cateodata se intampla sa elimin tot am observay ca de multe ori cand mananc varza(sarmale de ex), am facut o endosopie si nam nimic pana la duoden doar o gastrita(nu am bacteria helycobacter), dar nu cred ca sa fie gastrita de vina pentru problema mea de eliminare incompleta!rog din suflet ajutor pentru ca sunt foarte obosit si vreau sa scap sa nu mai tot consum o hartie igienica la o eliminare, sa fiu sanatos sa nu ma mai simt balonatsa pot rezista la efort sa duc o viata sanatoasa!tin sa precizez cai am scaun in fiecare zi deci nu am probleme de genu 3 zile sau 2 !multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  • O proteină recent descoperită în intestin ar putea juca un rol cheie în constipație
  •