conjunctivita bacteriana

01-05-2010
adyy_vec
Nu este medic/terapeut
adyy_vec
buna ziua copilul meu de 5 ani a fost diagnosticat cu conjunctivita bacteriana intrebarea mea este daca dupa doua zile de tratament copilul poate fi scos in colectivitate, la gradinita tratamentul este de 5 zile va multumesc anticipat
3 comentarii
0
02-05-2010, ora 10:39
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Eu recomand tratament antibiotic pana la 10 zile in cazul unei conjunctivite bacteriene, prin urmare, recomand si 10 zile de evitare a contactului cu comunitatile de copii; numai bine
0
07-06-2010, ora 09:20
calexa
Nu este medic/terapeut
calexa
Buna ziua, din luna decembrie 2009 am facut o cojuctivita la amandoi ochii pe care am fost la medic si am tratat o, S a agravat mai rau, am fost din nou la medic si mi s a spus ca am o blefarita pe care am tratat o.Degeaba nu mi a trecut si am fost din nou si mi s a spus ca am o dermatita am folosit tratamentul exact cum mi s a spus, dar degeaba, in jurul ochilor mi se dscuameaza, am senzatia ca o panza de paianjen imi tine ochii inchisi, dimineata de abia ii deschid iar la ochiul stang a umflat pleoapa spre nas.Precizez ca am glaucom cu unghi deschis la ambii ochi, cataracta traumatica cu implant de cristalin la ochiul drept, cu care nu vad absolut deloc de la varsta de 2 ani(acum am 50).Tratamentul folosit a fost, Opatanol, Vigamox, Flumetol S, Claritine, Hidrocortizon acetat 1%.Va rog din suflet, astept un raspuns, -* Multumesc, multa sanatate


(*modificat de administrator)
0
21-06-2010, ora 21:35
calexa
Nu este medic/terapeut
calexa
Sunt o persoana ca multe aletele cu un venit de pana in 500 lei si nu ne permitem sa venim in Bucuresti de aceea apelam la dvs pe internet, dar se pare ca putem sa murim ca oricum nu ne ia nimeni in calcul, asteptam si eu totusi un raspuns la problemele mele de sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.