conjunctivita

21-04-2010
mrsro
Nu este medic/terapeut
mrsro
buna numele meu este Stefania si am o problema la ochi de doua luni am o mancarime la ambii ochi iar la coltul ochilor am o secretie albicioasa am incercat picaturi Proculin, Tobradex iar acum de 6 zile folosesc Netildex dar fara nici un rezultat .As dori sa aflu si parerea unui medic oftalmolog si ce tratament as mai putea urma
2 comentarii
0
22-04-2010, ora 12:37
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Eu iti recomand consult bacteriologic al secretiei conjunctivale, un examen de evidentiere a Ag chlamydial in secretia conjunctivala, Ig G anti VHS tip1, consult la alergologie si testari la alergeni; pana obtinem un rezultat, iti recomand igiena locala riguroasa cu un sampon "No Tears", Ocuflash -1picatura de 5 ori pe zi, 10 zile, un antihistaminic colir, de exemplu, Nostamine-1pic de 3 ori pe zi sau Opatanol- 1 picatura de 2 ori pe zi, 10zile; numai bine
0
22-04-2010, ora 22:27
mrsro
Nu este medic/terapeut
mrsro
Buna seara, multumesc mult pentru recomandarea pe care mi-ati facut-o, o sa urmez tratamentul cu picaturile si samponul pentru igiena locala pe care mi le-ati recomandat, si o sa fac si un consult bacteriologic la incepuyul lunii mai. Nu prea am timp acum deoarece dimineata sunt la servici iar dupa masa sunt la cursuri.MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.