condiloame externe

29-09-2009
andreeadanese
Nu este medic/terapeut
andreeadanese
de un an de zile mi-au aparut in zona genitala niste negi.am consultat un medic ginecolog si unul dermatolog care m-au diagnosticat cu condiloame externe si mi-au prescris Condyline si o crema Cicalfate. pe moment au disparut dar la un interval de timp apar din nou, din ce in ce mai putine.momentan mai am 2 dar cam de 2 saptamani pielea din zona genitala e foarte uscata si se formeaza o cojita galbuie care provoaca mancarimi si discomfort.zona este foarte iritata si rosie.nu am mai folosit crema pentru ca nu am stiu daca face bine si de doua zile ma curat cu ceai de galbenele care reduce starea de mancarime si duce la caderea cojitei, care se face din nou pana seara. am facut si analize hiv si vdrl care au iesit negative si acum vreau sa fac un examen citologic pentru ca am si niste secretii albicioase destul de frecvente. as dori sa ma sfatuiti in legatura cu problema mea, ce pot sa fac ce tratament sa iau ca sa scap de negi in principal, si in al doilea rand de iritatia de pe piele va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.